Mandal ile Buzdolabı Magnetleri Yapılışı, Kolay Magnet Yapımı, Mandaldan Magnet Yapımı


Mandaldan Buzdolabı Magneti Yapımı

İhtiyacınız olan malzemeler arasında kaç adet magentiniz olsun istiyorsanız o sayıda tahta mandal, mandalların sayısı kadar yapışkanlı magnet,sevdiğiniz desenlerde birkaç farklı desenli kağıt, yapıştırıcı, el işi verniği, verniği sürmek için orta boy bir yağlı boya fırçası, kalem ve makas bulunuyor.

Mandalları renklendirmek istiyorsanız öncelikle istediğiniz renge boyayıp kurumasını bekleyin.Desenli kâğıdınızın arka tarafına tahta mandalı koyun, şeklini bir kalemle kâğıda çizin ve ardından bu şekli düzgün bir biçimde kesin. Desenli kâğıdın mandalın uçlarından taşma yapmamasına özen gösterin!Mandalın üzerine yapıştırıcı sürün ve desenli kâğıttan kestiğiniz mandal kalıbınızı mandalın üzerine yapıştırın. Mandalın üzerine yapışan desenli kâğıdı parmaklarınızla düzeltin ve kurumaya bırakın.Mandala yağlı boya fırçası yardımıyla el işi verniği sürün ve bir süre daha kurumaya bırakın.Son olarak yapışkanlı magnetinizi alın ve mandalın arka yüzüne yapıştırın. Ancak burada dikkat edilecek nokta, yapışkanlı magnetin boyutunun mandaldan küçük olması gerektiğidir!Birbirinden renkli ve hoş desenli kâğıtlar bularak magnetlerimizi çeşitlendirebiliriz.

Buzdolabı Magnetleri

Buzdolabı Magnetleri

Sizlerin de yorumları varsa aşağıda bizlerle paylaşabilirsiniz.

Comments: 0

Leave a Reply

Your email address will not be published.

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>