Balayı Mekanları, Yaz Aylarında Balayına Nereye Gidilmeli?, Gözde Balayı Mekanları


Yazımızda sizlere, gözde balayı mekanlarından bahsetmek istedik. Faydalı bir yazı sunacağımızı umuyoruz.

Kuala Lumpur – Singapur: Kentin güzelliği, doğanın sakinliği ve kültürü tam not aldı. Malayların dışında yoğun Çinli ve Hintli nüfus barındıran Kuala Lumpur’da Malay, İslam, Hint ve Çin kültürleri bir arada bulunur.

Tunus: Başkentin yanı sıra Kartaca harabelerinden Bardo’ya kadar birçok görülmesi gereken yer var. Ülkenin güney kısmını Büyük Sahra Çölü kaplar.Kışın, sıcaklığı hissetmek isteyenleri beklemektedir.

Şeyşeller (Seychelles): Şnorkelciler ve dalış tutkunlarını bekliyor.Volkanik kayaların arasındaki bembeyaz kumsalları, eşsiz su altı zenginliği ve yemyeşil doğası ile her kesimden yolcuları kendine aşık eden Şeyseller aynı zamanda dünyanın hiçbir yerinde göremeyeceğiniz bir kuş cenneti ne sahip. Maldivler ve Mauritius un aksine, çok uzun yıllardır turizme açıktır. Toplam 115 adadan oluşur bunlardan en ünlüleri Mahe Adası, Praslin Adası ve La Digue Adasıdır.

Paris: Asırlardır dünyanın en güzel şehirlerinden biri. Vendome Meydanı, Louvre, Champs Elysees, Notre Dame ve Eyfel Kulesi görülmeye değer.

Atina: Yanı başımızdaki “komşu”. Akropol, rebetiko, tavernalar ile Yunanistan’ın başkenti bünyesinde eğlence ve tarihi bir arada barındırıyor.

Miami: Deniz, güneş, kum isteyenlerin gözdesi. Palmiye ağaçlarının altındaki plajlarda, yumuşak Latin ezgileri eşliğinde içkilerini yudumlayıp dans etmek isteyenleri bekliyor.

Şarm El Şeyh (Sharm El Sheikh) : Şarm el Şeyh, çöllerin mercan kayalıklarıyla birleştiği yer ve sualtı dünyasının bir cenneti olarak tanınıyor. Bu güzelliğe tanık olmak, Kızıldeniz’de rengârenk balıklarla birlikte yüzmek, deniz altına dalmak için ideal bir yer.

Maldivler: “Hint Okyanusu’ nun karşısında inci gibi dizilen büyülü görüntüsüyle bir mercan adası olan Maldiv Cumhuriyeti 90.000 km2 denizle kaplı çok güzel bir tropik adadır. 26 mercan adası, çevresini halka şeklinde kuşatmıştır ki bu Maldiv’e cennet görünümü kazandırır. Plajları, tropik bitki örtüsü, sualtı güzellikleri ve su sporları ile bir tatil cenneti.

Venedik: Yarım ay şeklindeki lagunasında bulunan 118 adacık, 180 kanal ve 400 köprüden oluşan büyüleyici şehir. Sarayı ve gondolları ile canlı müze.

Cape Town: Şehrin güneşli havalardan nasibini almak isteyenler özellikle kasım ve mart ayları arasında şehri canlandırmaktadırlar. Bu dönem içinde düzenlenen çok sayıda festival parti ve konserleri kaçırmayın.

Bangkok: Tapınakları, turuncu giysiler içindeki din adamları, her köşede rastlaya bileceğiniz buda heykelleri, yoğun tütsü dumanları içinde dua eden insanları ile Bangkok adeta büyüleyici bir şehir.

Küba: Zor hayat koşullarına rağmen sürekli gülen, dans eden, şarkı söyleyen insanları, yılın 12 ayı gökyüzünden eksilmeyen güneşi, rengârenk boyanmış evleri, benzersiz güzellikteki denizi ve kumsallarıyla Küba bambaşka bir dünya. Küba’ya yılın her mevsimi gidilebilir çünkü ülkede kış mevsimi yaşanmıyor. Sıcaklık yıl boyunca 25 derecenin üzerinde seyrediyor.

Jamaika: Dört mevsim yazı yasayan dünyanın ender güzelliklerinden Jamaika’ya Türkiye’den Londra ya da New York aktarmalı uçuşla ulaşılıyor. Kristof Kolomb’un Amerika’ya ikinci seyahati sırasında keşfettiği ada, doğal güzellikleri, plajları, tropik iklimi ve şelaleleri ile turist akınına uğruyor.

Phuket Adası: Muhteşem koylar ve palmiye ağaçları ile süslü beyaz kumsallar, pırıl pırıl bir deniz, konuksever insanlar, lezzetli deniz ürünleri, sayısız spor ve eğlence alternatifleri ve tropikal bitki örtüsü.

En Güzel Balayı Mekanları

En Güzel Balayı Mekanları

Sizlerin de yorumları varsa aşağıda bizlerle paylaşabilirsiniz.

Comments: 0

Leave a Reply

Your email address will not be published.

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>