Budva’da Gezilecek Yerler, Seyahat Rehberi, Budva’da Tatil


Budva’da Gezilecek Yerler

Budva Gezilecek Yerler konusunda gezginlere çok fazla seçenek sunan bir şehir. Hem deniz tatili hem de kültür gezisi yapabileceğiniz  şehirde  her yaştan her gezgine hitap edebilecek bir çok yer var. Budva Gezilecek Yerler listesinde ücretli gezi noktaları yanında ücretsiz de gezebileceğiniz bir çok yer var.

Budva Gezilecek Yerler Listesi

Budva gezilecek yerler listesi boyunca şehirde gezmeniz gereken tüm önemli yerler hakkında kısa kısa bilgiler bulabilirsiniz. Budva gezilecek yerler listesindeki sıralamayı şehirde bulunan ünlü gezi noktalarını düşünerek yaptım. Tabi bana göre güzel ve eğlenceli gelebilecek bir yer bir diğer kişi için farklı gelebilir.

Normalde gezi rehberlerinde gezilecek yerlere baya bir yazı ayırmak gerekebiliyor fakat Budva gezilecek yerler sayfası biraz daha az bilgiden oluşuyor. Bunun da esas nedeni şehrin kültürel gezi noktası olması kadar deniz tatilcilerinin de tercih etmesinden kaynaklanıyor. Ayrıca Budva gezilecek yerler listesinde yer alan tüm yerler Old Town’da yer alıyor, Old Town dışında bir olay yok.  Bu nedenle tüm bu bilgileri tek bu sayfada toplamanın yeterli olacağını düşündüm.

Budva Old Town

Budva gezilecek yerler Budva’danın en önemli noktası eski yerleşim yeri olan Old Town (Stari Grad). Venedik tarzı kapı ve pencereleri, birbirinden dar sokakları, eğlence mekanları, kafeler, dükkanlar… Old Town Budva’nın adeta kalbini oluşturuyor. 1979 yılında büyük hasara uğradığı depremden sonraki 8 yıl Old Town’un yenilenmesi ile geçmiş. Şimdilerde eski günlerini aratmayan Old Town hava karardıktan sonra eğlence sevenlerin akınına uğruyor. Özellikle Budva’nın benzerlerinden çok daha aktif bir gece eğlence hayatına ev sahipliği yapması Dubrovnik gibi benzer rakiplerinden bir adım önde olmasını sağlıyor. Budva gezilecek yerler listesindeki birçok önemli yapı da Old Town içinde yer alıyor.

Budva’da yer alan önemli gezilecek yerler:

Church of St Mary of Punta
Church of St John the Baptist
Church of St Sabas the Sanctified
Church of the Holy Trinity
Early Christian Basilica
Budva Archeological Museum
Budva Marina
Dancing Girl Statue
Open Art Studio
Roman Necropolis
The Citadel

Budva Gezilecek Yerler

Budva Gezilecek Yerler

Yorumlarınızı aşağıdaki yorumlar bölümümüzde bizlerle paylaşabilirsiniz.

Comments: 0

Leave a Reply

Your email address will not be published.

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>