Cem Adrian Biyografi, Cem Adrian Şarkıları, Cem Adrian Fotoğrafları, Cem Adrian, Cem Adrian Resimleri


2003 yılında İstanbul’da kurdukları Mystica isimli etnik müzik grubunda solist ve dansçı olarak çeşitli mekanlarda sahne aldı.

2004 sonbaharında Demet Sağıroğlu vasıtasıyla tanıştığı Fazıl Say’ın davetiyle Bilkent Üniversitesi Sahne Sanatları Fakültesi’nde özel öğrenci statüsünde eğitime başladı.

2005 Şubat ayında “Ben Bu Şarkıyı Sana Yazdım” isimli ilk albümünü yayınlamıştır. Albüm sanatçının 1997 ve yılı arasında Edirne’de kaydettiği amatör demo nitelikteki parçaların ve 26 Ekim 2004 tarihinde Fazıl Say ile verdiği ilk akademik konserinden kayıtlardan bir derlemedir. “Demoalbüm” niteliğindeki bu çalışma müzik sektöründe 16.000’lik bir satış başarısı göstermiş, alternatif müzik kategorisinde olmasına rağmen pop müzik listelerinde üst sıralarda yer almıştır. 2005 yılında Babylon konserler dizisi başta olmak üzere Türkiye’de verdiği konserlerini, 2005 Eylül ayında Hamburg Müzik Sezonu’nun açılışında Fazıl Say ile ve Bremen Jazz Festivali’nde Burhan Öçal ve Fazıl Say ile sürdürmüştür.

2006 yılı Ocak ayında prodüktörlüğünü şarkı sözlerini kendisinin üstlendiği 15 parçadan oluşan 2. albümü Aşk Bu Gece Şehri Terk Etti 2006 yılı Aralık ayında piyasaya çıkmıştır. Albümde konuk olarak; Umay Umay, Denizhan ve Suicide yer almıştır.

2006 yılı sonundaki Aşk Bu Gece Şehri Terk Etti albümünün tanıtım konseri performansı ve Hayal Kahvesi konserler dizisi başta olmak üzere Türkiye’nin birçok ilinde verdiği konserlerini, üçüncü albüm projesine kadar devam ettirmiştir. Ayrıca Gökhan Çevir ile çalışmıştır.Bu süre zarfında birçok konser, canlı yayın ve programa katılmıştır.

Emir albümü kayıtları sürerken, 2007 yılı sonunda kayıtlarına başlanan, sadece piyano kullanılarak hazırlanan serinin ilk albümü olan ‘ Essentials / Seçkiler – Etnik ‘ 2008 yılı Haziran ayında piyasaya çıkmıştır.

2007 yılı Temmuz ayında çalışmalarına başlanan, prodüktörlüğünü kendisinin üstlendiği, albüm kayıtlarından, şarkı sözüne, müziklerinden, aranjlerine kadar kendisinin yaptığı dördüncü profesyonel çalışması ‘tanrının emri aşkı’ anlatan “Emir” albümü 26 Aralık 2008 tarihinde piyasaya çıkmıştır. Albümde konuk olarak; Hayko Cepkin ve Pamela Spence yer almıştır.

5.stüdyo albümü olan, “insanın dönüp dolaşıp varacağı yerin yine kendisi olduğunu” vurguladığı “Kayıp Çocuk Masalları” 25 Aralık 2010 tarihinde piyasaya çıkmıştır. 12 parçadan oluşan albümün tüm şarkılarının söz ve müziği Cem Adrian’a aittir. Albümde Murat Yılmazyıldırım ve Aylin Aslım ile düetleri bulunmaktadır. 18 Eylül 2012 tarihinde 6. stüdyo kaydı olan Siyah Bir Veda Öpücüğü adlı albümünü çıkarmıştır. Albümde 12 şarkı bulunmaktadır. Ayrıca Ayten Alpman ile bir düetleri albümde yer almaktadır.

Cem Adrian Albümleri

  • 2005Ben Bu Şarkıyı Sana Yazdım
  • 2006Aşk Bu Gece Şehri Terk Etti
  • 2008Essentials / Seçkiler
  • 2008Emir
  • 2010Kayıp Çocuk Masalları
  • 2012Siyah Bir Veda Öpücüğü

Cem Adrian Fotoğrafları

cem adrian resimleri
cem adrian resimleri
cem adrian
cem adrian
cem adrian fotografları
cem adrian fotografları

 

Comments: 0

Leave a Reply

Your email address will not be published.

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>