Facebook,Facebook Hakkında Bilgi


Bu yazımızda son zamanların gözdesi ,sosyal paylaşım sitesi olan Facebook hakkında bilgilendirmede bulunacağız.

İnternetin yeni oyuncağı Facebook. Burada herşeyi yapmanız mümkün. Nasıl mı? Facebook, izini kaybetmiş eski arkadaşları buluşturmakla kalmıyor, çeşitli interaktif uygulamalarla da birbirini tanısın tanımasın ortak zevkleri paylaşan insanları iletişime sokuyor.

Facebook, eski arkadaşlarıyla görüşemez hale gelenlere, onları geri kazanma ve yeni arkadaşlar edinme fırsatı sunuyor.

Sitedeki ortak yazışma alanları çok sayıda kullanıcının birbiriyle interaktif iletişim kurmasını hedefliyor. Facebook’ta insanlar birbirlerinin sayfalarından, ilgi alanlarını ve arkadaşlarını görebiliyor. Facebook’un en önemli “sosyalleşme” alanı ise gruplar. Facebook’ta hemen her konuda yüzlerce, binlerce üyesi olan sanal gruplar bulunuyor.

Facebook, bünyesinde 400.000.000′dan fazla kullanıcı barındırıyor.İnsanlar günlük yaşantılarının neredeyse yarısını Facebook’ta geçiriyor.

Tüm kullanıcıların harcadığı vakit hesaba katıldığında, Facebook’ta toplam 8.300.000.000 dakika harcanıyor. Her bir kişinin ortalama 130 arkadaşı var ve kullanılabilir 550 binden ‘den fazla uygulama var. Facebook tüm bunları karşılayabilmek için 100 milyon dolar değerinde 10 bin adet server bulunduruyor.

Ayrıca Facebook’ta 70′ten fazla dil kulanılıyor.

Facebook-Logo

 

Comments: 0

Leave a Reply

Your email address will not be published.

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>