Havuz Yapımı, Havuz Ekipmanları, Uzman Havuz, Havuz Bakımı, Havuz Aydınlatma


Uzman Havuz, yüzme havuz yapımı ve tasarımları ile çağdaş mimarilere renk katıyor.

Evlerinizin nefes almasını sağlayan havuzlar aynı zamanda vazgeçemeyeceğiniz dinlenme, eğlence ve spor alanlarınız. Evinizin dokusunu bozmadan Uzman Havuz, size göre sizin için profesyonel yüzme havuzları sunuyor.

Yüzme havuzlarınızı yaparken evinizin veya bahçenizin yapısına, isteklerinize ve seçmiş olduğunuz havuz modeline göre ön çalışma yapıp size sunuyor. Uzman Havuz,  projelendirme ve yapım aşamasındaki farklılıkları minimuma indirerek tam istemiş olduğunu havuz çözümünü sizler için sunuyor.

Havuzlar eğlence ve yaşam alanlarınız. Bu alanları doğru bir şekilde korumak ve havuz bakımı için doğru ekipmanlara ihtiyacınız var. Yüzme havuzlarınızı eğlenceli hale getirecek ekipmanları da unutmayınız.

  • Havuz aydınlatmasında kullanılan Havuz Aydınlatma Lambası ve Havuz Aydınlatma Ledi
  • Havuz temizleme ekipmanları olarak kullanılan Havuz Filtresi, Havuz Fırçaları, Havuz Süpürge Hortumu, Havuz Süpürgesi, Havuz Tel Fırçası, Havuz Temizleme Motoru ve Havuz Temizleme Setleri
  • Havuz suyunun temizliğini ölçmeniz için Havuz Suyu Ölçüm Test Kiti
  • Yüzme havuzunu eğlenceli mekanlara çevirecek Havuz Kenarı Basketbol Potası ve Yüzen Basketbol Potası
  • Havuz güvenliği ve kullanım kolaylığı açısından Havuz Merdivenleri
  • Havuz sistemlerinde kullanılan Havuz Pompası
  • Sualtına da ses veren kablosuz olarak çalışan Kablosuz Sualtı Müzik Sistemi
  • Saunalarınızda kullanabileceğiniz Sauna Setleri
  • Saunalarınızın istenilen sıcaklığa ulaşması için Sauna Sobası

Havuz Kimyasalları

Havuz suyunda oluşan inorganik kirliliğin, mikroorganizmaların, bakteri ve mantarların bertaraf edilmesinde kullanılan,%56 aktif klor içerikli, çabuk çözünen Stabil Toz dezenfektan havuz kimyasalları kullanılır.

Toz pH düşürücü kimyasallar, pH suyun asit ya da baz (alkali) karakterini göstermek çin kullanılan bir terimdir. Mevcut pH drecesi 0-14 aralığında tanımlıdır. pH=7′ de su nöttr’dür. pH 7’den aşağıya doğru azaldıkça suyun asit karakteri artar. Yüzme havuzlarında en iyi dezenfeksiyon ortamını sağlamak için pH değeri 7.2-7.6 arasında olmalıdır. Uygun aralıkta olmayan pH değerleri yüzünden kimyasal kullanımı artar, su bulanıklaşır ve gözlerde yanma hissedilir. Bu ürün yüzme havuzu, jakuzi ve arıtma sistemlerinde suyun pH ve Alkalinite değerlerini düşürmek için kullanılır.

Yosun önleyici kimyasallar, uzun süre etkili, yosun oluşumunu engeller ve mevcut yosunların giderilmesini sağlar. Klorun engelleyemediği yosun türlerini önlemek amacıyla geliştirilmiştir. Su doldurulmadan önce %5 oranında sulandırılmış karışım püskürtme ile veya fırça ile duvarlara ve tabana uygulanır. Bu şekilde derz aralarında daha sonradan oluşabilecek kararmalar engellenmiş olur. Periyodik Kullanım miktarı: 100m3 suya haftada bir kez olmak üzere 0,5lt -1 litre dökülür.

Parlatıcı ve kireç önleyici kimyasallar, klor ve bromlu dezenfektanların havuzdaki etkilerini arttırmak için kullanılırlar.
Havuzdaki yeşillenmeler ve yüzeyde görülen organik oluşumları engeller. Eşsiz formülü sayesinde, sudaki kalsiyum tuzlarını bağlayarak, havuz iç cidarlarında muhtemel kireçlenmeyi önler, demir ve bakır iyonlarını bertaraf eder, suya parlak bir görünüm kazandırır.

uzman havuz

uzman havuz

Comments: 0

Leave a Reply

Your email address will not be published.

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>