İnternette Güvenli Alışveriş, İnternette Güvenli Alışveriş Nasıl Yapılır, Ukash Kart Sistemi


İnternetten alışveriş yapmak ülkemizde her geçen gün daha çok tercih edilir hale geliyor. Online alışveriş yapmak  zamandan ve maliyetten tasarruf etmenin en güzel aracıdır. Ancak hızlı ve kolay alışveriş imkanı sunan internetten alışveriş dikkat edilmediği takdirde bir çok tehlikeyi de beraberinde getirebilmektedir. Bu işlemleri gerçekleştirirken dikkatli olmak ve kendi güvenliğinizi unutmamanız gerekir.

Online alışveriş yapılırken, kredi kartı bilgilerini kullanmak yerine Sanal Kart kullanın. Online bankacılık hesabınıza giriş yaptığınızda ‘Sanal Kart’ uygulaması bölümünden sanal kartınızı kullanıma açın. Ardından hesabınıza o an kullanmak istediğiniz kadar limiti aktararak bu limitin ne kadar süre o hesapta kalacağını belirtin. Daha sonra sanal kart bilgilerinizi ödeme ekranındaki kredi kartı bilgileri bölümüne girerek ödemenizi gerçekleştirin.

Ödeme esnasında adres çubuğundaki link kısmının “http”den “https” e dönüşmesine dikkat edin.

Güvenilir ödeme sistemlerini tercih edin.

Özellikle de ortak bir bilgisayar kullanırken, banka kartları ile alışveriş esnasında güvenliksiz ve herkese açık bir kablosuz web ağına bağlıyken kart bilgilerinizin, hesaplarınızın, şifrelerinizin çalınma ihtimali daha yüksektir.

Online alışverişin bir diğer güvenli yolu da, son zamanlarda sıkça kullanılan ukash  kart sistemidir. Kısa sürede birçok kişinin beğenisini kazanan ukashın özelliği; hiçbir şekilde hesap ve kredi kartı bilgilerinin kullanılmamasının yanı sıra, kısa sürede ve basit bir şekilde alışverişin tamamlanabiliyor olmasıdır. Kullan-at şeklinde bir kart sistemine sahip olan bu ukash sayesinde artık herkes özgür iradesi ile internette özgürce alışveriş yapmanın tadına varabilir hale gelmiştir. Kuşkusuz ki birçok insan için çok olumlu bir gelişme olarak ortaya çıkan bu sistem kullanıcı sayısı bakımından da her geçen gün artmaktadır.

Türkiye’de de son zamanlarda gelişmek olan ukash sistemi sayesinde birçok insan rahat bir nefes alarak internet üzerinden keyifle alışverişlerini yapmaya başlamışlardır. Ukash kartları Türkiye’de popüler olan bir çok alışveriş sitesinde de geçerli olabilmektedir. İngiltere’den getirilen bu kartlar yakın bir zamanda Türkiye’de daha yaygın olarak kullanılmaya başlanacaktır.

 

İnternette Güvenli Alışveriş

İnternette Güvenli Alışveriş

Comments: 0

Leave a Reply

Your email address will not be published.

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>