İstanbuldaki Müzeler, İstanbuldaki Tarihi Eserler, İstanbulda Gezilecek Yerler


İstanbul, muhteşem doğal güzellikleri, gökyüzüne uzanan minareleri, altın yaldızlı kubbeleri, sarayları, köşkleri, müzeleri, park ve bahçeleri, anıtları, kuleleri, kültürü ve çok daha fazlasıyla ziyaretçilerinin dikkatini çekmektedir.

İstanbuldaki müzelerden, 1500 yıllık tarihi olan Ayasofya, sanat tarihi ve mimarlık dünyasının baş yapıtları arasında yer alır. Başlangıçta bir kilise olarak inşa edilen ve Osmanlı döneminde camiiye çevrilen Ayasofya, günümüzde bir müze olarak hizmet vermektedir. Bizan dönemi ve Osmanlı dönemine ait çok sayıda yapıyı içermektedir.

Aynı zamanda Adam Mickiewicz Müzesi,  Yıl Vakfı Türk Musevileri Müzesi gibi gidilecek müzeler de bulunmaktadır.

İstanbulda gezilecek yerler bolca bulunmaktadır.Bunlardan mesela  Jurrasic Land, Büyükada, Heybeliada, Burgazada, Kınalıada, Taksim Meydanı – İstiklal Caddesi, Dolmabahçe Sarayı gibi yerleri gezilecek yerler listenize ekleyebilirsiniz.

İstanbuldaki tarihi eserleri de unutmamak gerek, İstanbul‘un ve Üsküdar’ın sembolü haline gelen Kız Kulesi; yalnızlığın, aşkın ve ulaşılmazlığın da sembolü olmuştur.

İstanbulda gezilecek yerlerİstanbuldaki müzeler ve İstanbuldaki tarihi eserler hakkında daha ayrıntılı bilgi almak isterseniz seyristanbul.com sitesini ziyaret edebilirsiniz.İstanbul’un gezilecek yerleri, müzeleri, tarihi eserleri hakkında daha ayrıntılı bilgiyi seyristanbul.com da açıklamalı olarak bulabilirsiniz.

DolmabahceSarayi

Dolmabahçe Sarayı

 

Comments: 0

Leave a Reply

Your email address will not be published.

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>