Kelebeğin Rüyası, Kelebeğin Rüyası Oyuncuları, Kelebeğin Rüyası Konusu


Kıvanç Tatlıtuğ’un vereme yakalanmış bir şairi canlandırdığı ve 2013’te seyirciyle buluşacak olan “Kelebeğin Rüyası” filminin çekimleri devam ediyor…

BKM Film yapımı ‘Kelebeğin   Rüyası’nda başrolleri Yılmaz Erdoğan,  Kıvanç Tatlıtuğ, Mert Fırat, Belçim Bilgin, Zeynep Farah Abdullah, Taner Birsel,  Devrim Yakut, İpek Bilgin ve Engin Şenkan üstleniyor.

Zonguldak’ta, genç yaşta veremden ölen şairler Rüştü Onur ve Muzaffer Tayyip Uslu’nun yaşam hikayelerinin anlatıldığı filmde özellikle yakışıklı oyuncu Kıvanç Tatlıtuğ’un verem hastası bir şairi canlandırdığı film için verdiği kilolar dikkat çekti.

Yılmaz Erdoğan’ın yazıp yönettiği filmin kentte bir süre önce başlayan çekimleri Zonguldak, Heybeliada ve İstanbul gibi farklı mekanlarda yapılıyor. Maden ocaklarının bulunduğu alanların yanı sıra şairlerin yaşamının geçtiği mekanlarda çekilen filmin setine, vatandaşlar ile basın mensupları alınmıyor.

Oyuncu kadrosu kadar prodüksiyonuyla da iddialı olan film Döneme ait yüzlerce fotoğraf, sahaflar ve koleksiyonerlerden alınarak taranmış. 5 bine yakın kostüm, 25 bin metrenin üzerinde kumaş kullanılarak hazırlanmış. Setteki oyuncuların döneme ait kıyafetleri ve otomobiller çekimleri izlemeye gelenleri  tarihe yolculuğa götürdü.

 

Kelebeğin Rüyası

Kelebeğin Rüyası

 

 

Kelebeğin Rüyası

Kelebeğin Rüyası

 

 

Kelebeğin Rüyası

Kelebeğin Rüyası

Comments: 0

Leave a Reply

Your email address will not be published.

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>