Meditasyon, Meditasyon’un Sağladığı Faydalar, Meditasyon Nedir?


Bu yazımızda sizlere Meditasyon ve Faydalarından bahsedeceğiz.

Meditasyon günümüzde gittikçe artışa geçen, kişinin derin düşünmesini sağlayan iç huzuru, dingin bilinç hallerini elde etmesi ve öz varlığına ulaşması için kullanılan bir bilinçli odaklanma tekniğidir.

Meditasyon’un Temel amacı ruhsal dayanıklığınızı tanımanızı sağlayarak sizi kendi iç gücünüzle temasa geçirip günlük bedensel çalışmanızı, insanlarla ilişkilerinizi ve genel olarakta hayatınızı beslemek ve zenginleştirmektedir. Derin Meditasyon sırasında zihin, beden ve ruh arasında büyük bir uyum oluşur; insan bu üç yönden de kendini cok daha rahat ve iyi hisseder.

Meditasyon’un hedefi tüm yetenek ve gücünüzün en yüksek kaynağıyla bir diyaloğu yürütmek ve buradan da gücün evrensel kaynağına bağlanmaktır. Bedeni ve zihni sakinleştirmek sorularınızı bekleyen yanıtlarla bağlantı kurmanıza yardımcı olur. Bu Meditasyonun Genel Tanımıdır.

Düzenli olarak meditasyon yapmanın bir çok faydası vardır.Genelde meditasyonun faydaları kişiden kişiye değişmektedir.Ancak genel bazı faydalarından söz edebiliriz.

Düzenli olarak meditasyon yapan insanlar stresten korunurlar. Daha sakin ve daha huzurlu olurlar.

Meditasyon ruhsal gücü arttırır.

Yeteneklerimizi daha verimli kullanamızı sağlar.

Düzenli meditasyon kişinin farkındalığını arttırır, kafasındaki sorulara zorlanmadan cevap bulmasını sağlar.

Düzenli meditasyon yüksek benlikle bağlantı kurulmasını sağlar.

Meditasyon ile kendi iç dünyasıyla bağlantı kuran insan kendini tanır ve sorunlarının kaynağını kendi iç dünyasında bularak çözümler.

Meditasyon çok dinlendirici bir disiplindir. 20 dakika tam alfa pozisiyonunda kalmanın 4 saatlik uykuya eş değerde dinlenme sağlandığı bilinmektedir.

Meditasyon kişinin hayat amacını, yolunu ve karşısına çıkan sorunların anlamlarını keşfetmesini sağlar.

Meditasyon kin,nefret,öfke gibi zararlı duygulardan kurtulmaya yardım eder.

Meditasyon bir çok amaç için yapılabilir. Etkili imgelemelerle yapılan meditasyonlar kişinin maddi dünyada da amaçlarına daha rahat ulaşmasını sağlar.

Meditasyonun bir çok faydası vardır, bunların hepsini sıralamak zordur ancak yaşamımızda genel olarak bir uyum ve denge getirmesi belki de ene önemli faydalarından biridir.

MEDİTASYON

MEDİTASYON

Yorumlarınızı aşağıdaki yorumlar bölümümüzde bizlerle paylaşabilirsiniz.

Comments: 0

Leave a Reply

Your email address will not be published.

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>