Uzun Hikaye, Uzun Hikaye Sinema Filmi, Uzun Hikaye Kenan İmirzalıoğlu


Mustafa Kutlu’nun ölümsüz eseri olan ve Osman Sınav tarafından sinemaya uyarlanan “Uzun Hikaye”; 1940’lı yıllarda ufacık bir çocukken dedesiyle Bulgaristan’dan göçerek Eyüp’e yerleşen Bulgaryalı Ali’nin (Kenan İmirzalıoğlu) hayatını anlatıyor.

Hikaye; 1950’li yıllarda Bulgaryalı Ali’nin delikanlılık çağlarında Eyüp’te yazlık sinema işletmecisinin kızı Münire (Tuğçe Kazaz) ile birbirlerine sevdalanıp kaçmaları ile başlıyor.

1960’lı yıllardan 1970lerin sonuna kadar uzayıp giden, demir yolları boyunca devam eden ve kasaba kasaba süren “Uzun Hikaye”; kimi zaman hüzünlü ve iç burkan, kimi zaman neşeli ve coşkulu, kimi zamansa heyecanlı ve romantizm yüklü bir macerayı anlatıyor…

Uzayıp giden demiryollarında kasaba kasaba gezen Bulgaryalı Ali ile ailesinin hikayesini anlatan, trenlerin ve istasyonların ayrı bir anlam taşıdığı “Uzun Hikaye”nin ilk sahneleri Kütahya Demirli İstasyonu’nda çekildi.

Filmin mart ayında başlayan çekimlerinde; başrolünü Kenan İmirzalıoğlu üstlenirken kadroda kendisine Tuğçe Kazaz, Ushan Çakır, Altan Erkekli, Güven Kıraç, Zafer Algöz, Cihat Tamer ve birbirinden değerli 65 oyuncu ile 450’ye yakın figüran eşlik ediyor.

80 kişilik bir ekibin görev yaptığı filmin çekimleri; Kütahya, Adapazarı, Ayvalık, Altınoluk ve Bursa-Cumalıkızık’ta 24 farklı mekânda gerçekleştirildi.

 

Uzun Hikaye Filmi

Uzun Hikaye Filmi

 

 

Uzun Hikaye Filmi

Uzun Hikaye Filmi

 

 

Uzun Hikaye Filmi

Uzun Hikaye Filmi

Comments: 0

Leave a Reply

Your email address will not be published.

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>