Yeni İPad Mini ,İPad Mini Özellikleri


Apple, ABD’de bir etkinlikle birlikte iPad Mini isimli yeni mobil cihazınızı tanıttı. iPad Mini, boyutları, özellikleri ve tasarımı ile oldukça ilgi çekici bir cihaz olmakla birlikte tablet dünyasının 7 inçlik ürünleri arasında büyük oranda ilgi çekeceğe benziyor.

7.9 inçlik ekran boyutuna sahip olan üründe yer alan ekran LED IPS teknolojisini kullanıyor ve 1024×768 piksel çözünürlüğünde görüntüler ortaya koyuyor.

Uzunluk 20 cm ve en de 13.47 cm. Diğer yandan cihazın bir önceki modelde 652 gram olan ağırlığı da yüzde 53 azalarak, 308 grama düştü. 4. jenerasyon iPad’de ekran boyutu 9.7 inçten (24.6cm) 7.9 inçe (20 cm) inerken fiyat aynı kaldı. Kalınlık ise yüzde 23 azalarak 7.2 mm oldu.

Üründe iki adet kamera var. Arka kısımdaki ana kamera 5 MP çözünürlüğünde ve iSight teknolojisini kullanıyor.Ön kameranın çözünürlüğü ise 1.2 MP .

Cihazın merkezinde çift çekirdekli A5 işlemci bulunuyor.

ipad-mini

İPad Mini

 

Comments: 0

Leave a Reply

Your email address will not be published.

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>