Bugün Ne Giysem Hakan AKKAYA, Jüri Hakan AKKAYA, Hakan AKKAYA Biyografi


Sizlere, Ünlü tasarımcı Hakan AKKAYA’nın hayatı hakkındaki tüm detaylara ulaşabileceğiniz bir yazı sunmak istedik.

Ankara Bilkent Üniversitesi Güzel Sanatlar Fakültesi’nde eğitimine başlamış ama ikinci senesinde yapmak istediği meslek için okulunu bırakıp İstanbul Sanat Akademisi’ne moda eğitimi almak için İstanbul’a gelmiştir.

Moda eğitimini tamamlayan Hakan Akkaya; Batik markasında tasarım hayatına başlamıştır. İlerleyen yıllarda ise Sarar, Boyner, Fabrika markalarında hem kadın hem de erkek koleksiyonlarını hazırlamıştır.

2005 yılında yarattığı Hang by Hakan Akkaya markası; yoğun iş hayatına sahip ama şık görünmek isteyenlerin tercihi haline gelmiştir

Hakan Akkaya’nın yaşı: Tam kesin bir bilgi olmasa da, Hakan Akkaya’nın 30-35 arasında bir yaşa sahip olduğunu öngörmekteyiz.

Hakan Akkaya’nın Moda Eğitimi : İstasyon Sanat Merkezi , Moda Tasarımı Bölümü

Hakan Akkaya’nın İlk Profesyonel Tasarımı: İlk kez 21 yaşında iken erkek, kadın koleksiyonlarını hazırladı. Sarar  , Boyner için ilk çalışmalarını yaptı. Fabrika ‘ için çalışmaya devam etti.

Hakan Akkaya Nereli: Karadenizli

Kadınlar için yaptığı tasarımlarda daha özgür ve hayal gücünü rahatlıkla kullanabildiğini , erkeklerde ise bunun daha kısıtlı olduğunu söylüyor.

Hakan AKKAYA

Hakan AKKAYA

Comments: 0

Leave a Reply

Your email address will not be published.

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>