Burun estetiği ameliyatı nasıl yapılır ve sakıncaları var mıdır?


Burun estetiği burun genişletme, daraltma, küçültme, büyütme gibi işlemleri yapmak için uygulanır. Operasyon 1-2 saat kadar sürmekte ve hastane ortamında yapılmaktadır. Operasyon sonrasında hasta aynı gün içinde taburcu edilir. Bazı burun yapısındaki bozukluklar kişinin sosyal hayatını da etkilediğinden operasyon sonrasında sosyal hayatı da düzene girecektir. Burun yapısındaki bozukluklar doğuştan olabileceği gibi sonradan dış etkenler nedeni ile de olabilecek bozulmalardır. Bu durum kişilere rahatsızlık vereceğinden düzeltilmesi gerekir. Operasyon sonrasında ortaya çıkacak burun yapısı kişinin yüz hatlarına gidecek şekilde olmalıdır. Burun estetiği günümüzde estetik ameliyatlar içinde sıkça tercih edilmektedir.

Burun estetiğinde öncelikle iyi bir araştırma yapılarak uzman bir doktor tercih edilmelidir. Beklentilerin nasıl olduğu yönünde doktorun doğru şekilde bilgilendirilmesi etkili sonuç alınması açısından önemlidir. Burun estetiğinde operasyonunda genel anestezi kullanıldığından hasta herhangi bir ağrı hissetmez. Hasta burun estetiği ameliyatı sonrasında yapılan işlem ile oluşacak olan burun yapısına ancak altı ay sonra kavuşmaktadır. Ameliyat sonrasında şişlik ve gözaltında morlukları olabilir. Bir hafta sonra bu şişlikler inecek ve yüz normal haline dönmeye başlayacaktır. Hasta ameliyat sonrasında fazla zorlanmadan ağrı kesiciler ile ağrı hissetmeden iyileşme dönemi geçirir. Burun estetiği ameliyatında oluşabilecek ameliyat sonrası riskler her ameliyatta olduğu gibi bu operasyon sonrasında da oluşabileceği için dikkatli olunması gerekir. Bu konulara eğer dikkatli davranılırsa ve burnunuz için doğru işlemler yapılırsa o zaman kendiniz için en doğru şeyi yapmış olacaksınız. Burun estetiği kaç para diye düşünüyorsanız da o zaman burun estetiği yapan birçok yerden ve kurumdan bilgiler almalısınız.

Enfeksiyon ve kanama riski az da olsa bulunduğundan dolayı dikkatli olunması gerekir. Burun estetiği operasyonu ile burun yapısında oluşan yapısal bozukluklar doğru şekilde düzeltilerek daha hoş bir görünüm kazandırılır. Eğer mikrop kapılmasından veya başka şeylerden korkuyorsanız kapalı burun estetiği de yaptırabilirsiniz. Böylece daha sağlam bir iş çıkarmış olursunuz estetik operasyonunuz garanti olur. Burun yapısının istenilenden geniş olması ya da dar olması durumunda istenildiği şekilde ayarlama yapılması için öncelikle gerekli tetkikler yapılarak işlem için ön hazırlık yapılır. Ameliyat sonrasında iz kalmaması için dikişlerin gizli olarak atılması gerekir. Bu da ameliyat tekniğine göre değişiklik göstereceğinden ameliyat öncesinde doktor ile konuşularak karar verilmesi gerekir. Ameliyat sonrasında yapılacak olan kontrollerin aksatılmaması gerekir. Bu şekilde sorunsuz geçen estetik ameliyatı sonrasında da sorun yaşanmadan iyileşme süreci geçirilmiş olunur.

Comments: 0

Leave a Reply

Your email address will not be published.

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>