Giyimde Uyumun Önemi


Giyim konusundaki en önemli şeylerden biri giyinmenin önemidir. Giyinmenin önemi kadar giyim konusunda uyumumda bir o kadar önemmi vardır. Çünkü giyim konusunda uyum yakalayabilmeniz için baştan aşağıya uyumlu bir giyiminiz olması gerekmetedir. Baştan aşağıya uyumlu bir düzeni yakalayabilmeniz için ise birbirlerine hem renk bakımından hem de kumaş cinsi bakımından birbirine uyan giysiler giymelisiniz. Birbirleriyle uyumlu giysiler giydiğiniz zaman göze çok daha hoş gelen bir giyime sahip olmuş olacaksınız. Giyiminizin bu denli özenli olması ve uyumlu olması da sizin dışarıdaki insanlar tarafından takdir edilmenizi sağlayacaktır. Giyinmek yerine görede önem arz etmektedir. Çünkü giyinmenin bazış şartları vardır. Çalışırken giyinmek, toplantıya giderken giyinmek veya bir gece yemeğine giderken giyinmek. Bunların hepsinde ayrı birer giyim yapılması gerekir. Çünkü heryerin giyinme potansiyeli farklıdır. Özellikle de bayanlar bu konuya çok daha fazla özen gösterecektir. Bayanların bu konuya ayrıca özen göstermesinden dolayı, bayanlara yönelik giysi ve giysi çeşitleri çok daha fazladır. Birden fazla giysi çeşitleri vardır.

Bayanların giyimle ilgili birçok beğenileri ve kuralları vardır. Giyim konusunda tamamlayıcı ürünler olarak ayakkabı ve çantadan bahsedebiliriz. Çünkü giyim konusunda ayakkabı ve çanta elbiseyi veya üzerine giyilmiş olan giysinin tamamlayıcı ürünüdür. Örneğin kırmızı bir ayakkabı giydiyseniz onun üstüne de kırmızı bir çanta ile çok güzel ve gösterişli bir kombin yapabilirsiniz. Bu tarz kombinlerde  tüm gözleri üzerinize çekebilirsiniz. Çünkü bu tarz parlak renkler birbirleri ile uyumluda olduğu zaman aşırı şekilde gösterişli olmaktadır. Bu tarz gösterişli kıyafetleri seven bayanlar yani gösteriş meraklısı olanların tercihleri genelde bu yönde olmaktadır.

İnsanlar genel olarak farklı stil giyimlerede merak göstermektedir. Farklı tarzda giyimlere özen göstermek ve bu tarz giyimleri de kullanmak aradabirde olsa gereklidir. Örneğin kısa bir elbise giyeceğiniz zaman altından kendi isteğinize göre alacağaınız vücut çorapları çeşitleri içerisinden istediğiniz seçerek farklı bir giyim tarzı oluşturabilirsiniz. Yine aynı şekilde başka başka farklı giyim tarzları ve şekilleri vardır. Ama bazı giyimler biraz daha cesaret isteyen ve cüretkarlık isteyen giysi modelleridir. Bu tarz giyimlerden bazıları zaten dışarıda giyilemez yani dışarda giylmesi tercih edilmez. Çünkü dışarıda giymek için uygun kıyafetler değildir. Örneği  fantazi kostümler dışarda giyilmemesi gereken giyim türleridir. Bu tarz giyimler daha çok stipriz clublarda ve o tarz yerlerde giyilmesi terih edilir. Diğer durumlarda giyilmesi pek tercih edilmemektedir.

Comments: 0

Leave a Reply

Your email address will not be published.

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>