MOR GÖZ ALTINDAN KURTULMAK


Gözler, kişinin ruh halinin yüzündeki temsilidir. Sevinç, hüzün, yorgunluk, enerji; hepsini ve daha fazlasını kişinin gözlerine bakarak anlayabiliriz. Gözler dediğimiz şey ise tabi ki, sadece bir çift göz bebeği değil. Gözün kendisi ve çevresi de çok büyük önem taşımakta.

Göz etrafındaki derinin altında yağ tabakası olmadığı için çok incedir ve kırışmaya en müsait bölgedir. Bu yüzden, yüzünüzün her bölgesinin olduğu gibi ekstra bakıma ihtiyacı olacak zamanlar gelecektir. Ağır geçmiş bir gecenin veya uzun süren bir final haftasının etkilerini geçici hale getirip, kendinizi yenilemek o kadar da zor değil. Sadece üzerini kapatarak kurtulacaksınız.

Gözlerinizin altındaki koyu daireleri kapatmak, makyajın en hızlı ve bir o kadar da etkili bir şekilde fark yaratmasının yoludur. Çünkü yüzünüze ne kadar çok, ne kadar güzel, ne kadar dikkat çekici bir makyaj yaparsanız yapın; eğer gözleriniz bu makyajı taşıyamayacak kadar yorgun duruyorsa, yaptığınız makyajın etkisi yok denecek kadar az olur. Bunun tam tersi olarak ise, eğer gözleriniz ve etrafı sağlıklı ve dinç gözüküyorsa, çok az bir makyaj yaparak bile dikkatleri üzerinize çekebilirsiniz.

Bu konu da başarılı olmak için ihtiyacınız olan malzemeler fazla değil. Highlighter (aydınlatıcı), pudra, sünger, kapatıcı çubuk, kapatıcı fırça yeterlidir. Hatta kapatıcı fırça yerine elinizi kullansanız bile uygun olacaktır.

İlk olarak fırçayı kapatıcınıza bolca sürerek başlayın. Kapatıcınızı gayet açık tonlarda tercih etmeniz gerekli. Açık tonlarda kapatıcının uygulanması gerçekten çok önemli çünkü, açık yerine kapalı tonları tercih etmeniz gözlerinizdeki yorgunluğun üstünde çok doğal durmayacaktır. Bu sayede onun üstüne hangi ürünü kullanırsanız kullanın istediğiniz sonucu alamamanız mümkün.

Güçlü bir kapatıcıyı gözünüzün iç köşesinden başlayarak kirpiğinizin bittiği yere kadar fırçayla sürün. Sürdükten sonra biraz bekleyip sizin için yeterli kalınlıkta olup olmadığını ve ekstra kata ihtiyacınız olup olmadığını kontrol edin. Bu işlem bittikten sonra yüzük parmağınızın da yardımıyla ten renginiz ve tonuyla karıştırın. Yüzük parmağı, en güçsüz parmağınız olduğu için göz altınıza uygulayacağınız işlemlerde bu parmağı tercih etmenizi tavsiye ederiz. Bu sayede gücünüzü daha dikkatli ayarlayarak hassas bölgenize fazla kuvvet uygulamamış olursunuz.

Highlighter’ı kapatıcıyı sürdüğünüz bölgenin hemen altına noktalar şeklinde sürerek çerveyi oluşturun. Highlighter ile cildinizi yine yüzük parmağınızı kullanarak bir biri içinde karıştırın.

Süngerinizi pudraya daldırdıktan sonra tam olarak kapatıcıyı ve highlighter’ı uyguladığınız bölgenin üzerine hafifçe bastırın. Pudrayı kesinlikle yön vererek hareket ettirmeyin. Sadece bastırmanız yeterli olacaktır. Çünkü pudrayı hareket ettirirseniz, onun altına uyguladığınız kapatıcı ve highlighter’ı dağıtma ihtimaliniz çok yüksek. Sadece gözünüzün iç köşesinden dış köşesine kadar bastırın yeterli.

Tam da bu aşama bittiğinde artık o yorgunluğun izinden, koyu renkli halkalardan eser kalmadığını göreceksiniz. Ve bu işlemin ne kadar kısa sürdüğünü farkettiğinizde yüzünüzde oluşan memnuniyetin daha da artacağına inanıyoruz.

Comments: 0

Leave a Reply

Your email address will not be published.

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>