BosForce, Anadoluhisarı Emlak, Lüks Emlak, Çengelköy Emlak


Kurumsal ve Bireysel Emlak Danışmanlığı yapmakta olanBosForce, İstanbul’un müstesna yaşam bölgelerinden biri olan Boğaziçi’nde, gayrimenkul almanın/satmanın/kiraya vermenin öncülerindendir.

Bosforce; “Boğaziçinde Emlak Denince” Bosforce 01.01.2012’de kurulmuş olup; firmanın ortakları Ulvi Özcan ve Uğur Özcan 1997 – 2012 arasında Turyap Çengelköy Temsilcisi olarak faaliyet göstermişlerdir.

Boğazda satılık yalı, satılık yalı dairesi, kiralık yalı, kiralık yalı dairesi, boğazda lüks emlak, boğazda lüks villalar, Anadoluhisarı emlak ve Çengelköy emlak denince akla BosForce gelir.

Çengelköy:
Üsküdar ilçesine bağlı olan Çengelköy’ün güneyinde Beylerbeyi, kuzeyinde Vaniköy, batısında da Arnavutköy (karşı yakada) bulunmaktadır. Çengelköy adıyla ilgili çeşitli rivayetler vardır. Bir rivayete göre Bizans İmparatoriçesi Sofia bu semti çok sevmiş ve semtte saraylar, kiliseler yaptırmış… Kendi sarayı Çengelköy Kilisesi’nden yaklaşık 400 metre uzakta bulunuyormuş. (Bu yapı günümüze kadar yaşamamış.) Semt sonrasında yine Bizans döneminde XI. yüzyılda Hristiyanlık ile ilgili faaliyetlerle öne çıkmasıyla Singelköy ismini almıştır. (“Singelos” patrikliğe aday din adamlarına verilen addır.)

Çengelköy ismi ile ilgili bir başka rivayete göre Fatih Sultan Mehmet’in denizden çıkardığı çengelden dolayı da köye “Çengelköy” dendiği sanılıyor. Yeni nesil tarihçilerden Mehmet Raif beyin ifadesine göre de  XVIII. yüzyılda yaşayan Çengeloğlu Tahir Paşa’nın semte bir yaptırmasıyla adının semte verildiği söyleniyor.

Anadoluhisarı:
Adını Yıldırım Beyazıt tarafından yaptırılan (1391 – 1399) Anadoluhisarı’ndan alan semt Boğaziçi Anadolu Yakası’nın en şirin semtlerindendir. Beykoz ilçesine bağlı olan Anadoluhisarı’nın güneyinde Kandilli , Kuzeyinde Kanlıca , Batısında Rumelihisarı (Boğazın Avrupa Yakası’nda) bulunmaktadır.

Boğazda Villa

Boğazda Villa

BosForce İletişim:

BosForce Adresi: Havuzbaşı Mah. Çengelköy Cd. No: 77/2 34680 Çengelköy – Üsküdar / İstanbul

Comments: 0

Leave a Reply

Your email address will not be published.

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>