GÜNÜMÜZDE SOSYAL MEDYA


Sosyal medyanın ger geçen gün daha fazla kullanılmaya başlanması üye sayısının da ne kadar arttığını bize bir göstergesi olacaktır. Yani sosyal medya artık 7 den 70’mişe herkese hitap etmeye başlamıştır. İnsanlar boş zamanlarında sosyal medya da vakit geçirirken aslında o boş zamanlarda kullanılan sosyal medyanın dünyayı ne kadar sardığının ve insanları ne kadar fazla etkilediklerinin farkında belki olamıyorlar.  Bunun için herkesin sosyal medyaya olan düşkünlüğünü ve ilgisini çok iyi biliyoruz. Sosyal medyanın bu duruma gelmesi konusunda tüm dünya üzerinde özellikle de Türkiye gibi ülkelerde çok yoğun bir kullanıma sahip olmasıdır.

Türkiye’de sosyal medya ağlarının bu kadar yoğun ve etkin bir şekilde kullanılması sizleri de kullanmasanız bile sosyal medyayı kullanmaya sizi itmektedir. Bunun için sosyal medyayı sizlerde kullanmalısınız ve etkilerini görmüş olacaksınız.

 Sosyal medya kullanım alanlarına baktığımız zaman tabletleri, telefonları, bilgisayarları görebiliyoruz. Bu mecraları kullanarak istediğiniz aman evde, dışarda, otobüste internet bağlantısı olan her yerde online olabiliyorsunuz ve paylaşımlar yapabiliyorsunuz. Böylece her an sosyal medya da etkin olabiliyorsunuz. Bunun için de sosyal medya hesapları sizin için olduğu kadar da başkaları içinde çok ama çok önemli bir yere sahiptir. Sosyal medya araçları yönetimi şekilleri nasıl olmalıdır konusunda ise öncelikle iyi araştırmalar yapmanız gerekmektedir. Böylece daha iyi bir şekilde sonuçlar alabilirsiniz. Bunun için de sosyal medya uzmanları tarafından destek alabilirsiniz ve böylelikle de daha iyi bir sosyal medya hesabına sahip olabileceksiniz.

Sosyal medya 2004 itibariyle facebook kurulmasıyla ile birlikte günümüzde artık çok ileri bir boyut almıştır. Sosyal medyanın bu kadar büyük bir coğrafyaya hitap etmesi ve herkes tarafından kullanılması sizlerin de oradan herkese ulaşabilmenizi sağlayacaktır. Sosyal medya kanalları facebook, twitter, insagram, flicker, swarm olarak başlıcalarından bahsedebiliriz. Linkedin ise insanların kendi iş tecrübelerini yaptıkları paylaşım sitesidir. Burada herkes iş tecrübelerini anlatır. Böylece iş ile ilgili de ortak noktada bu platformda insanlarla buluşabilirsiniz. Bunun için linkedin’de ortak iş alanı ile ilgili ve ya ilgi alanlarınız ile ilgili alanlarınız işaretlemeyi unutmayın.

Comments: 0

Leave a Reply

Your email address will not be published.

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>