Pay Ölçer, Panel Radyatör, Kalorimetre, Isı Pay Ölçer


Isı pay ölçer veya pay ölçer adıyla bilinen bu cihazlar merkezi ısınma sistemlerinde kullanılan paylaştırma metodudur. Isı Pay Ölçer cihazları yardımı ile yakıt giderleri kullanım oranına göre paylaştırılır.

Isı pay ölçer zorunlu mu, ısı pay ölçer kanunu, ısı pay ölçer yönetmeliği ve ısı pay ölçer nasıl kullanılır ile ilgili birçok kişi sorularına da yanıt aramaktadır. Isı pay ölçer elektronik bir cihaz olup her petek grubuna 1 adet cihaz bağlanarak peteğin dönem içinde ne kadar kullanıldığını tespit eder.

Eyüboğlu Isı’nın eticaret sitesinde ısı pay ölçer, kalorimetre, pay ölçer, panel radyatör gibi bir çok cihazı online olarak satın alabilirsiniz.

Isı pay ölçer nedir?

Her radyatöre monte edilerek dairenin toplam ısı harcamasını hesaplayan sistem. Buna göre de gider paylaşımı sağlanıyor.

Kombiden farkı ne?

Pay ölçerli sistemde her daire en az 15 derece sıcaklıkta tutulmalı. Kombili binada komşular kombisini kullanmadığı zaman ısıtma daha zorlaşıyor. Ödenen para da artıyor.

Termostatik zorunlu mu?

Termostatik vana, istenilen sıcaklığa ulaştığında devreye girer ve sıcak su akışını keser. Böylece tasarruf yapılmış olur.

Radyatör kapalı olsa para ödeniyor mu?

Bu sistemde radyatörleri tamamen kapatamazsınız. Yönetmeliğe göre evin sıcaklığı 15 derecenin altına düşürülemez.

Maltepe’de bulunan Eyüboğlu Isı’nın iletişim bilgileri de aşağıdaki gibidir;

Eyüboğlu Isı Adresi: Bağdat Caddesi Cevizli Mah. No:523/C Maltepe / İstanbul
Eyüboğlu Telefonu: 0 – 216 – 371 19 19

Comments: 0

Leave a Reply

Your email address will not be published.

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>