SPA Tatil Tercihleri, Termal ve SPA Otelleri, Thermalium Wellness


Çok güzel ve hoş bir tatil geçirmek istiyorsanız, öncelikle gideceğiniz tatil yöresini belirlemelisiniz. Belirlediğiniz tatil yöresi için kendinize ayırdığınız bütçeye göre bir tatil araştırması yapmanız gerekebilir. Yani belirlenen tatil yöresine göre tercih sebebi olacak olan otel tercihinin kaç yıldızlı olacağı veya bir tatil köyümü olacağı tarzında bir otel seçimini yapabilmek için o beldedeki veya o yöredeki tatil seçeneklerini doğar bir şekilde seçmeniz gerekebilir. Bu konuda kendinize güveniyorsanız yani doğru bir seçim yapmak ise amacınız o zaman çok kolay ve güzel bir şekilde tatil seçiminizi yapabilirsiniz. Yaz gelince birçok tatil yöresindeki nüfuslarda bir hayli artış gerçekleşmektedir. Özellikle de Bodrum, Antalya gibi tatil yörelerinde yurt dışından da bir çok turist geldiğinden dolayı çok aşırı bir yoğunluk oluşmaktadır. Bu kadar fazla yoğunluk olmasından dolayı da istediğiniz otellerde, istediğiniz odaları bulamayabiliyorsunuz. Bu yüzden de istediğini yerde istediğiniz oteli bulabilmek amacıyla önceden tatil için yer ayırmanız sonucunda çok daha güzel bir tatil yapma şansınız artacaktır. Ayrıca Bodurm yöresinde ve Antalya yöresindeki turistler arasında da farklar bulunmaktadır. Yani Bodurm’da genelde Almanlar ve İngilizler bulunmaktadır. Antalya da ise genelde Ruslar, Kazakistanlılar ve Ukraynalılar bulunmaktadır. Antalya yöresindeki oteller biraz daha uygun olduklarından dolayı Rus turistlerin tercihler genellikle Antalya ve Alanya yöresi tarafına oluyor. Özellikle Alanya yöresindeki otellerin çok daha uygun olması daha ekonomik otel arayan tatilcilerin tercihleri buralardaki oteller oluyor. Alanya yöresinin tek olumsuz yani denizinin açık olması ve deniziniz çok fazla dalgalı olması bu yüzden girilmesinin birazcık tehlikeli olmasından dolayı deniz pek fazla Alanya’da tercih edilmiyor.

Ege bölgesinde de bir çok otel seçimleri vardır. Ege bölgesindeki otellerin bir bölümü kaplıca, termal ve spa tarzı otelleridir. Bu tarzdaki yani bu konseptli otellere tercihler genelde 40 yaş üstü insanlar tarafından oluyor. Çünkü buradaki oteller Ege’nin şifalı sularını kullandığından dolayı insanlar için aslında faydalıdır. Termal oteller ve kaplıca otelleri Ege bölgesinde yaygınlık göstermektedir. Bu yüzden eğer tercihiniz bu tarzda bir termal ve spa otelleri olacaksa kesinlikle Ege bölgesinden tercih yapmalısınız.

Size birkaç spa ve termal oteller arasından örnekler de verebilirim. Örneğin Thermalium wellness park hotel spa konumu bakımından da harika bir oteldir. Hem çok lükstür hem de tatil yapılabilmesi için çok güzel bir oteldir. Aslında bu tarzdaki otelleri biraz daha elit otellerdir. Yani fiyat bakımından da sizi belki yorabilir. Bu yüzden de fiyat bakımından sıkıntınız yoksa bu oteli tercih etmenizi önerebilirim. Bu oteli tercih ederseniz kesinlikle memnun olacaksınız. Böylece hoşunuza gidecek bir tatil yapmış olacaksınız.

Comments: 0

Leave a Reply

Your email address will not be published.

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>