Uğur Özcan Emlak, Uğur Özcan Yönetici Ortak


Genel emlak piyasalarından, lüks emlak piyasasına, mütekabiliyet yasasından Bosforce’un bir yılına, çeşitli tavsiyeler üzerine Uğur Özcan ile görüştük. Bilgileri sizlere aktarmak istedik.

Sizi ve Bosforce’u biraz tanıyabilir miyiz?

Uğur Özcan: İş hayatıma Sezai Türkeş – Feyzi Akkaya (STFA) İnşaat A.Ş.’de iş hayatına başladım. STFA’nın çeşitli şantiyelerinde çalıştıktan sonra, 2000 yılında ağabeyim Ulvi Özcan’ın işlettiği ve benim de ticari ortağı olduğum Turyap Çengelköy Temsilciliği’nde emlakçılığa başladım. 2012 yılına Turyap Temsilciliği yaptıktan sonra Bosforce’u kurduk.

Bosforce’u kurarken amacımız; lüks emlak piyasasının bilinen, saygın isimlerinden biri olmak, kişiye özel emlakçılık yapmak, piyasada var olandan daha farklı olanı tüketicinin beğenisine sunmaktı. Geçen bir yıl içinde düşündüklerimizi kısmen gerçekleştirdiğimizi, ilerleyen yıllarda daha da gerçekleştireceğimizi düşünüyorum.

Piyasadan farklı olan ne tür uygulamalarınız var?

Uğur Özcan: Öncelikle “memnun müşteri” olarak adlandırdığımız müşterilerimizle diyalogumuzu hiç koparmıyoruz. Mail, dergi, sosyal medya kanalı ile sürekli kendimizi hatırlatıyoruz. Emlak yatırımına sıcak bakan müşterilerimizle fırsatları paylaştığımız gibi, kendi adına kayıtlı emlağını satmaya/kiraya vermeye çalışan müşterilerimize kendi yerimiz olsa nasıl davranırsak, onların emlakları ile ilgili de aynı titizliği göstereceğimizin güvenini vermeye çalışıyoruz.

Pazarlamada görselliğin önemli olduğu bilinci ile internet sayfamızda görselliği öne çıkarmaya çalıştık. Yüksek kalitede çektiğimiz fotoğrafları tüketicinin beğenisine sunabilecek iyi bir web sayfası yaptık.

Dünyada emlak avcılığı (real estate hunter) adıyla bilinen alıcı temsilciliği sistemini uygulamaya koyduk. Bu uygulamada zamanı kıymetli ve adının piyasada dolaşmasını istemeyen müşterilerimiz taleplerini bize bırakıyorlar, biz de bu talepleri internete girerek satıcı veya satıcı temsilcisi emlak firmalarının dikkatini çekmeye çalışıyoruz. Örneğin şimdi yetkili olduğu bir emlağı satmaya çalışan bir emlak danışmanı veya satıcı Google’a girerek boğazda satılık villa arıyoruz yazdığınızda karşınıza Bosforce çıkacak. Telefonla bizi aradığında da söz konusu yerin bizim müşterimize uygun olup/olmadığını değerlendiriyoruz. Uygun olan yerlere de müşterimizle birlikte gidiyoruz ve müşterimizin gereksiz zaman kaybını önlüyoruz.

Sitemize girerek satılık emlak arayan müşterimiz örneğin Beylerbeyi Emlak yazıp aradığını bulamadığında karşısına çıkan kırmıza butona girerek form dolduruyor ve talebini bırakıyor. Bu durumda o müşterimiz adına araştırma yapıyoruz. Bu uygulamamız şimdilik İstanbul’da ve sadece lüks emlak piyasasında…
Farklı olmanın öneminin bilincindeyiz ve sürekli müşteri lehine farklı projeleri uygulamaya koymaya çalışacağız.

Boğazda emlak alırken satarken nelere dikkat etmeli?

Uğur Özcan: Boğazda emlak alırken ve satarken kesinlikle doğru bir araştırma yapılmalı, doğru bir fiyat aralığı tespit edilmelidir. Acele edilmemeli çok fazla emlak firması ile çalışılmamalıdır. Belli sürelerde, örneğin üç ay – altı ay gibi sürelerde alıcı veya satıcı fark etmez “tek yetkili” bir emlak danışmanı ile çalışılmalıdır.

Uğur Özcan

Uğur Özcan

Yorumlarınızı bekliyoruz.

Comments: 0

Leave a Reply

Your email address will not be published.

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>