Hobi

Ev Dekorasyonunda Nelere Dikkat Etmeliyiz?

Ev, içinde yaşadığımız ve kendimizi ait hissetmemiz gereken bize ait bir ortamdır. Evi sahiplenmemizdeki en büyük unsurlardan biri evin aurasıdır. Eğer çok fazla kötü olayı yaşadığımız bir evde kalıyorsak bir süre sonra kendimizi oraya ait hissetmeyebiliriz hatta evde olduğumuz anlar bize çok zor gelebilir.

Çok Eşya mı Az Eşya mı Alınmalı?

Evinizi dizayn ederken evin fiziksel koşullarına göre eşya almak çok önemlidir. Eşyaları aldıktan sonra seçilen evde eşyaları konumlandırmada zorluk yaşayabilirsiniz. Örneğin küçük bir salonunuz varsa bir sürü mobilya alıp evi kullanılmaz hale getirmek yerine az ve işinize yarayacak eşyalarla minimalist bir düzen oluşturabilirsiniz. 

Ev dekorasyonunda dikkat edilmesi gerekenler

Evinizi sadece bir konaklama alanı gibi görmektense bir yaşam alanı olarak görmek çok daha önemli. Arkadaşlarınızla, ailenizle veya tek başınıza geçireceğiniz zamanı daha kaliteli hale getirmek için evinizden keyif alıyor olmanız lazım. Eğer çok geniş bir eviniz yoksa büyük yemekler veya büyük kutlamalar vermemelisiniz. 

İhtiyaçlarınıza Göre Elektronik Eşya Seçmelisiniz

Evinizi bir teknopark gibi kullanmak yerine gerekli elektronik ürünleri almalısınız. Örneğin kocaman bir televizyon alıp koltuğunuza çok yakın bir mesafeye koyarsanız bu sizin için hiç ergonomik bir şeçim olmaz. Hem göz sağlığınızı hem de paranızı düşündüğünüz zaman bunun ne kadar mantıksız olduğunu siz de farkedersiniz.

Son zamanlarda oldukça yaygınlaşan robot süpürgeler eviniz için oldukça mantıklı bir seçim olacaktır fakat bunun için de yerde bir şey unutmamalısınız ve mobilyalarınızın ayaklarını yükseltmelisiniz. 

Televizyondan bahsetmişken eğer alanınız yoksa tv ünitesi de almamalısınız fakat yeterli alanınız varsa dekoratif ve kullanışlı bir tv ünitesi ile evinizin bütün havasını değiştirebilirsiniz.

Mutfağınızın büyüklüğüne göre kahve makineleri alabilir ve dışarda kahveye haryacağınız kahve parasını azaltabilirsiniz.

Evimi Nasıl Daha Ferah Gösterebilirim?

Evinizin Ferah olması çok önemli bir etken. Boydan boya pencere olan evler çok ferah gibi gelebilir fakat burdaki önemli unsur da cephesidir. Eğer hemen karşınızda bir bina varsa o zaman çok da rahat edemezsiniz çünkü karşınızdaki dairelerle sürekli iç içe gibi yaşarsınız. Tam tersi, önü boş olan bir daireniz varsa kendinizi daha güvende hissedersiniz. 

Evimi nasıl daha ferah gösterebilirim

Duvarlarınızın rengini mobilyalarınıza göre seçmenizde de fayda var, çok alakasız renklerle kombin yapmaya çalışırsanız bir süre sonra sizi rahatsız etmeye başlayabilir.

Ev seçimi ve evi nasıl dekore edeceğiniz çok önemlidir çünkü kendinizi yuvada hissedebileceğiniz bir yerde yaşamak hayat kalitenizi de artıracaktır. Eğer otel gibi kullandığınız bir eviniz varsa ve zamanınızın çoğunu evde geçirmek istiyorsanız bu işte bir terslik var demektir, ya evinizi ya da eşyalarınızı değiştirmenin zamanı gelmiştir.

Bu konuyla alakalı sizin de görüşleriniz ve önerileriniz varsa benimle paylaşmanızı çok isterim, ev dekorasyonuyla ilgileniyorsanız TV Ünitesi Seçerken Nelere Dikkat Etmeli? yazımızı da okuyabilirsiniz. 🙂

Etiketler

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Göz Atın

Kapalı
Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı