Otomotiv

Tüvtürk Araç Muayene, Tüvtürk Araç Muayene Randevu Alma

Tüvtürk araç muayene hizmeti ile trafikte yaşadığınız sorunlardaki araçların teknik olarak güvenli olup olmadığını sizlere sunar. Tüvtürk sayesinde, Türkiye’nin neresinde olursanız olun periyodik olarak araç muayenesi hizmeti alabilirsiniz.

Tüvtürk ile nasıl araç muayene randevusu alındığını, araç muayenesinin neden önemli olduğunu ve araç bakımının nasıl gerçekleştirildiğini merak ediyorsanız gelin beraber hepsine göz atalım.

Araç Muayenesi Nedir?

Araç muayenesi, trafikte yer alan bütün araçların kullanılabilirliklerinin uygun oluğ olmadıklarını ve trafikte güven teşkil edip etmediklerini inceleyerek sağlıklı bir trafik ortamı yaratmaya yarar. Araç muayenesi sayesinde, aracınızın durumunu öğrenerek hem sizler için hem de trafiktek diğer sürücü ve yayalar için güvenli bir ortam oluşturulması sağlanır.

Tüvtürk Araç Muayene Hizmetleri Nelerdir?

Tüvtürk ile aracınızın birçok farklı konudaki kontrollerini yaptırabilirsiniz:

Gibi birçok farklı kontrolün yapılmasını sağlayabilirsiniz.

Tüvtürk Araç Muayene Fiyatları Nelerdir?

 

Araç muayenesi fiyatları yaptıracak kişileri ilgilendiren konulardan bir diğeri de, ödeyecekleri ücrettir.

 • Traktör (Römorklu, Römorksuz), Motosiklet ve Motorlu Bisiklet, Römork ve Yarı Römork gibi taşıtların muayene ücreti 258,42 TL’dir.
 • Otomobil, Minibüs, Kamyonet, Özel Amaçlı Taşıt, Arazi Taşıtı araçlarının muayene ücreti 507,40 TL’dir
 • Otobüs, Kamyon, Çekici ve Tanker gibi taşıtların muayene ücreti ise 685,58 TL’dir.
 • Eğer aracınız yukarıda yer alan kategorilerin dışında yer alıyorsa hangi kategoriye dahil edildiğini ve muayene ücretini öğrenmek için, T.C. Ulaştırma ve Altyapı Bakanlığı’na göz atabilirsiniz.
Tüvtürk Araç Muayene
Tüvtürk Araç Muayene Randevu Alma

Tüvtürk Randevu Alma Hangi Adımlarla İlerler?

 

Tüvtürk araç muayene randevu almak için farklı yolları denemeniz mümkündür. Aracınıza muayene randevusu almak için Tüvtürk internet sitesinden, E-Devlet’ten ve Tüvtürk çağrı merkezini kullanabilirsiniz. Peki Tüvtürk randevu nasıl alınır, Tüvtürk rezervasyon bilgilerine nasıl ulaşabilirsiniz, sorularının cevaplarına gelin beraber göz atalım.

 

 • Tüvtürk Araç Muayene Randevu Sayfası

Tüvtürk websitesi üzerinden hizmetlere, sonrasındaysa araç muayene randevusuna tıklayarak araç muayeniz için randevu oluşturmanız  en kolay seçeneklerden biridir.

 • E-Devlet Üzerinden Araç Muayene Randevu Alma

 

E-Devlet internet sitesine giriş yaptıktan sonra arama kısmına Tüvtürk yazdıktan sonra, Ulaştırma ve Altyapı Bakanlığı / TÜVTÜRK Muayene Randevu Kayıt sonucuna tıklamalısınız. Karşınıza çıkan alanları doğru ve eksiksiz olarak güncel bilgileriniz ile doldurduktan sonra randevunuzu almış olacaksınız.

 

 • Tüvtürk Çağrı Merkezi İletişim

Randevunu online olarak gerçekleştirmek istemezseniz diğer yöntem de Tüvtürk çağrı merkezini arayarak randevu oluşturmaktır. Tüvtürk randevu telefon numarısı 0850 222 88 88’dır, Pazar günü hariç haftanın 6 günü saat 08.00 ve 20.00 arasında randevunuzu oluşturabilirsiniz.

 

Tüvtürk Araç Muayenesinde Gerekli Ekipmanlar Nelerdir?

 

Tüvtürk araç muayenesine gitmeden önce tamamlamanız gereken bazı ihtiyaçlarınız olacaktır. Bunlar, Tüvtürk websitesine göre;

 • Traktörler, motosikletler ve motorlu bisikletler hariç tüm motorlu araçlarda bir adet ilkyardım çantası
 • Traktörler, motosikletler ve motorlu bisikletler hariç tüm motorlu araçlarda 2 adet üçgen reflektör
 • Yangın söndürme cihazı
 • Stepne

Gibi ekipmanların zorunlu olarak bulunması gerekmektedir. Yukarıda listelenen ekipmanların haricinde farklı araç tipleri içinde farklı ekipmanları bulundurma zorunluluğunuz bulunmaktadır. Hangi ekipmanları bulundurmanız gerektiğine dair daha detaylı bilgi almak için Tüvtürk internet sitesini ziyaret edebilir veya Tüvtürk çağrı merkezini arayarak bilgi alabilirsiniz.

Trafikte geçirdiğiniz zamanda hem kendiniz hem de diğer insanlar için güvenli ve sağlıklı bir yolculuk yaşamak için siz de gerekli trafik kurallarına uymalısınız. Trafik kurallarına uymak kadar önemli olan bir diğer unsur da aracınızın muayenelerini gerekli periyotlarda yaptırmanızdır.

Etiketler

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı