Gezi Eğlence

Kapadokya En İyi Restoranları

Kapadokya’da kahvaltı edecek bir yer veya Kapadokya’da romantik bir akşam yemeği yiyebileceğiniz bir yer arıyorsanız, Argos in Cappadocia’daki Seki restoranını tercih etmenizi öneririz.

Seki Restaurant
Seki Restaurant

Argos in Cappadocia – Seki Restaurant

Yamaçların üstüne kurulu olan Argos in Cappadocia ‘nin dünyaca ünlü restoranı olan Seki Restaurant’a sahip. Bu restoran Wine Spectator Awards tarafından beş defa ”Mükemmellik Ödülü”ne layık görüldü. Dünyanın en eski manastır yerleşkesi üzerine kurulan Seki farklı lezzetler ile size rafine bir menü sunuyor.

Anadolu mutfağının vazgeçilmezler menüsünü sunan Seki Restaurant, misafirlerine vegan yemeklerden kebaba kadar çeşitli lezzetler sunuyor. Yerel olarak yetiştirilen ürünlerden yapılan bu yemekler aynı zamanda size doğal ve sağlıklı bir menü sunuyor.

Argos Bağları

Argos in Cappadocia size aynı zamanda mükemmel bir şarap deneyimi de sunuyor. Volkanik arazinin içinde kendilerine ait oldukça büyük bir üzüm bağı bulunuyor. 560 dönüm bağ alanı bulunuyor. Bu bağlardan çıkan şarapların kalitesi Altın bir madalya ile Şarapçılık sektörünün en etkili yarışmalarından biri olan Decanter World Wine Awards’da 2010 yılında üretilmeye başladıkları Şiraz serileri Altın madalya ile ödüllendirilmiş.

Kızılırmak’ın yamaçlarında özenle ürettikleri şarapları, onu dünyanın en güzel on şarap otelinden biri yapıyor. Dinlenme safhasında şarabın lezzetini tamamlamak için en önemli nokta burasıdır Argos in Cappadocia, binlerce yıllık geçmişe sahip eski bir şarap mahzeninde yer almaktadır. Üzüm bağlarını gezmek ve şarap yapım sürecini deneyimlemek isteyenler için her yıl eylül ayındaki hasat etkinliğine katılabilirsiniz.

Argos in Cappadocia’ya Nasıl Gidilir?

Kayseri Ekilet Havalimanına’dan 78 Km, Nevşehir Kapadokya Havalimanına ise 36 Km uzaklıkta. Kişisel aracınız ile gitmek istediğinizde Istanbul’dan 8 saat süren bir araç yolculu ile Argos in Cappadocia’ya ulaşabilirsiniz.

 

Etiketler

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı