Gezi Eğlence

İstanbul Avrupa Yakası Gezilecek AVMler

İstanbul‘da son senelerde birbiri ardına açılmış olan İstanbul Alışveriş Merkezleri, diğer bir bakışla AVMler, öncelikle haftasonları çocuklu aileler için İstanbul’da zaman geçirilen ve aynı sürelerde sinemaları ve kültürel organizasyonlar ile de bir kaçış alanı konumunda. İstanbul’da küçüklü büyüklü 200’den fazla alışveriş merkezi bulunmaktadır. Aşağıda sizin için belirlediğimiz, İstanbul en iyi alışveriş merkezleri sıralamasını bulabilirsiniz.

İstanbul’un En İyi Alışveriş Merkezi Hangisi?

Karaköy’de bulunan Galataport, Levent’te bulunmakta olan Kanyon, Metrocity ve Akmerkez, Sarıyer’de bulunmakta olan İstinye Park, Mecidiyeköy’de bulunmakta olan Cevahir ve Bayrampaşa’da bulunmakta olan Forum İstanbul, İstanbul’da bulunan en popüler alışveriş merkezlerinin ilk sıralarında gelmektedir.

Bununla beraber, Altunizade’de bulunmakta olan Capitol, Ataşehir’de bulunmakta olan Palladium ve Brandium ile Pendik’te Sabhia Gökçen Havalimanı tarafında bulunan Viaport Asia da, İstanbul’un Anadolu tarafının en popüler alışveriş merkezlerinden biri olarak bilinmektedir.

İstanbul’un Popüler AVMleri

Galataport – Karaköy 

Galataport, İstanbul Karaköy Vapur İskelesi ile M. Sinan Güzel Sanatlar Üniversitesi Kampüsü tarafında sahil bölümünde yer alan bir destinasyon projesi olarak bilinmektedir. Doğuş Grubu’nun Bilgili Holding birlikteliği ile beraber 2014 senesinde bu yana yapımına devam etirdiği Galataport İstanbul projesi 1,7 milyar dolarlık yatırım ile birlikte, Boğazın yanında 1.2 km’ye sahip sahil alanında yer alan benzersiz Galataport kruvaziyer limanı, popüler bir otel markası, kafeleri, lüks restoranları, popüler butik mağazaları, muhteşem manzaralı ofisleri ve iki değerli sanat müzesiyle dünyanın en önemli avm projeleri arasında gösterilmektedir.

Adres: Kılıçali Paşa Mah., Kılıç Ali Paşa Cad., No:10/1, Beyoğlu, İstanbul, Türkiye (İç Kapı No:201)
Telefon: 0 212 939 42 00

İstinye Park – Sarıyer 

İstinye Park avm’de 300 dükkan, 87.000 m2 mağaza alanı bulunmaktadır. 147 giyim mağazasının yanı sıra, 3,600 araçlık katlı otopark ve çok fazla sayıda dükkana sahiptir. İstinye Park’ın içerisi çok büyük bir bir camdan olan kubbe ve tamamı cam tavanlarla çevrilidir. Açık yeşil alan bölgesi ve kapalı alanında bulunan yerler ile günün her saatinin keyfini almanız mümkündür.

Adres: Katar Cad., No: 73 Sarıyer
Telefon: 0 212 345 55 55

Kanyon – Levent 

Kanyon AVM, 40.000 m2 alan içerisinde bulunan 4 katta 117 mağaza ve dünya mutfaklarının bulunduğu 26 restoranın yanı sıra, 9 sinema salonu, sağlık ve spor kulübü, 2.300 araçlık rahat bir otopark,Türkiye ve dünyanın en bilinen markaları, gurme restoranları, rahat kafeler, açık hava performans sanatları ile keyifli bir alışveriş istanbullulara sunmaktadır.

Adres: Büyükdere Cad. Numarası: 185, 34394 Levent
Telefon: 0212 317 53 00
WhatsApp: 0 532 290 56 96

Akmerkez -Etiler 

Akmerkez, türk ve dünya markalarının içerisinde bulunduğu 246 mağazası, 1,500 araçlık rahat bir otoparkı, keyifli vakit geçirebileceğiniz sinema salonları, lezziz yemeklerin bulunduğu restoran ve cafeleri ile İstanbul’un en tarihi ve bilinen alışveriş merkezilerinin başında gelmektedir.

Adres: Nispetiye Cad. 34337, Etiler
Telefon: 0 212 282 01 70

Cevahir – Şişli 

İstanbul Cevahir AVM içerisinde bulunan 6 katta, 300’e yakın mağazası’nın yanı sıra 2.500 araç kapasiteli rahat bir kapalı otoparkı, keyifli zaman geçirebileceğiniz sinema salonları, lüks cafe ve restoranları, çocuklar için kapalı temalı oyun park bölümü FunLab’te limitsiz eğlencesi ile gelen tüm aile bireyleri ile beraber yaşayacağı keyifli bir alışveriş ortamı yaratmaktadır.

Adres: Büyükdere Cad. No: 22, 34400, Şişli
Telefon: 0 212 368 69 00

Forum İstanbul – Bayrampaşa

Bayrampaşa’da bulunan ve 495.000 metrekarelik bir alana kurulmuş olan Forum İstanbul, Türk ve dünya popüler markalarını içerisinde bulundurduğu mağazaları ile yalnızca Türkiye’de değil, aynı anda Avrupa’nın da en büyük alana sahip alışveriş merkezilerinden birisi olarak bilinmeedir.

Adres: Kocatepe Mahallesi, Paşa Caddesi, 34045, Bayrampaşa
Telefon: 0 212 443 13 50

Metrocity – Levent 

1.Levent’te bulunmakta olan Metrocity de yine çok fazla sayıda kaliteli mağazaları, keyifli zaman geçirebileceğiniz sinema salonları, lüks cafe ve restoranları ile ziyaretçilerine keyifli bir alışveriş ortamı geçirmelerini sağlamaktadır.

Adres: Büyükdere Cad. No:171, 1.Levent
Telefon: 0 212 344 06 60

Bu yazımızda İstanbul Avrupa Yakası Gezilecek AVMler listesini sizinle paylaştık. İstanbulda keyifli bir zaman geçirmek için gidilebilecek yerler ve avm ler ile ilgili öneriniz varsa yorumlar kısmından bize yazabilirsiniz. 🙂

Etiketler

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı