Teknoloji

Google Haritalar Güncelleniyor

Dünya yeniden daha geniş bir alana seyahat edebilmeyi dört gözle beklemeye başlarken, Google, önümüzdeki haftalarda ve aylarda kullanıma sunacağı Google Haritalar’da bazı heyecan verici yeni yükseltmeleri duyurdu. Bu güncellemelerin yanı sıra Google, Google Haritalar’a 100’den fazla AI destekli iyileştirme getirme yolunda olduğunu söylüyor.

İlk olarak, Google Haritalar, bir telefon kullanıcısının telefon kamerasını çevresine doğrultabileceği ve Google’ın insanların etrafta dolaşmasına yardımcı olmak için bir havaalanında “bir seviye aşağı in” gibi yönergeleri üst üste yerleştireceği İç Mekan Canlı Görünümünü duyurdu.

Daha önce Canlı Görünüm yol tarifleri yalnızca dış mekanlarda çalışıyordu, ancak İç Mekan Canlı Görünüm artık Chicago, Long Island, Los Angeles, Newark, San Francisco, San Jose ve Seattle’daki bazı alışveriş merkezlerinde mevcut. Google, özelliğin “önümüzdeki aylarda” Tokyo ve Zürih’teki belirli havaalanları, alışveriş merkezleri ve toplu taşıma istasyonlarında kullanıma sunulacağını ve daha fazla şehrin izleneceğini söylüyor.

google harita

Google Haritalar’ın sunduğu bir sonraki yükseltme, hedefinize yakıt açısından en verimli rotayı seçebilmeniz için çevre dostu bir yol tarifi modudur. Çevre dostu rotanın en hızlı hedef rotaya benzer bir yolculuk süresi varsa, Google Haritalar varsayılan olarak eko moduna geçer; aksi takdirde, zamandan tasarruf etmek yerine çevreye öncelik vermek için manuel olarak seçebilirsiniz. Çevre dostu yönergeler, bundan sonra küresel olarak kullanıma sunulmadan önce ABD’ye gelecek.

Google Haritalar, düşük emisyonlu bölgelerde seyahat ettiğinizde de yakında sizi bilgilendirecek – bu tür bölgelerde seyahat etmek için ücret ödemeniz gereken bir araçtaysanız faydalı bilgiler. İngiltere, Fransa, Almanya, Hollanda ve İspanya, Haziran ayında Android ve iOS söz konusu olduğunda bu işlevi alan ilk ülkeler olacak ve bundan sonra daha fazla ülke güncelleme alacak.

Google Haritalar’a gelen bir başka yükseltme de hava durumu ve hava kalitesi katmanıdır (yukarıda gösterilmiştir). Google’a göre, yol tarifi aradığınızda, harita üzerinde güncel, saatlik ve haftalık hava durumu tahminlerini görebileceksiniz. Bu katmanlar, The Weather Company, AirNow.gov ve Central Pollution Board dahil olmak üzere şirket ve kuruluşlardan alınan verilerle destekleniyor ve Google, hava katmanının küresel olarak kullanılabileceğini ve hava kalitesi katmanının Avustralya, Hindistan ve ABD’de başlayacağını söylüyor. takip edecek daha çok ülke var.

Yukarıdaki yükseltmelerin tümü Google Haritalar’ın Android ve iOS sürümlerine gelecek, ancak Google, her yükseltmenin ne zaman kullanıma sunulacağına dair kesin bir zaman çizelgesi açıklamadı, bu nedenle tercih ettiğiniz uygulama mağazasındaki güncellemelere dikkat edin.

Etiketler

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı