Teknoloji

Victorinox Swiss Army Pioneer X

Victorinox İsviçre Ordusu Pioneer X, klasik İsviçre Ordusu cep bıçaklarından biridir. Aynı araçları ve tasarımı içeren ancak çok turuncu bir kasaya sahip 2021 sınırlı sürüm Pioneer X Alox’u test ettik.

Model, (şaşırtıcı olmayan bir şekilde) ‘küçük’ anahtarlık ölçekli bıçaklar ile hantal tarafta olma eğiliminde olan ‘büyük’ ​​bıçaklar arasında oturan Victorinox’un ‘orta’ serisinin bir parçasıdır. Çok yönlülük için bu seri, en iyi kamp bıçağı kılavuzumuzda sabittir. Victorinox Swiss Army Pioneer X incelememizin tamamı için okumaya devam edin.

  • En iyi kamp ocaklarından biriyle dışarıda şık bir şekilde yemek pişirin
  • … ve tüm durumlar için en iyi kamp pişirme gereçlerinden bazıları

Victorinox Swiss Army Pioneer X incelemesi: tasarla ve inşa et

Victorinox İsviçre Ordusu Pioneer X, birkaç önemli farklılık dışında geleneksel İsviçre Çakısı planına çok benzeyen bir tasarıma sahiptir. Bir değişiklik, alet bıçaklarının sapın sadece bir tarafını kaplaması ve arka kısmı pürüzsüz ve ince bir çizgide bırakması, sadece yayların görülmesidir. Bu, bıçağın hatlarını daha temiz hale getirir, ancak muhtemelen biraz darbe olan bir tirbuşon ekini kaçırdığınız anlamına gelir.

Victorinox Swiss Army Pioneer X

Ek olarak, terazinin ucunda, İsviçre Ordusu gelenekçilerinin çok iyi bildiği kürdan ve cımbız kombinasyonunu içeren küçük oluklar yoktur. Bunun iyi mi kötü mü olduğu, ne sıklıkta cımbız ve kürdan ihtiyacınız olduğuna ve ne kadar rahatsız olduğunuza bağlıdır. onları kaybettiğin zamanlardı. Her iki durumda da, artık kaybolmak için orada değiller.

Bununla birlikte, daha belirgin bir şekilde, ölçeklerdeki farktır. Hem Pioneer X hem de sınırlı sayıdaki Alox kardeşi, orijinal kırmızı plastik terazileri, ıslak zeminde tutuş için orijinal zaman zaman kaygan kırmızı plastik terazilerden çok daha iyi olan, waffle dokulu bir kasa ile değiştirdi.

Alox versiyonu da çok turuncu – sınırlı sayıdaki schtick’te önemli bir unsur. Victorinox, bunun “gücü, coşkuyu ve heyecanı simgeleyen canlandırıcı bir kaplan turuncu tonu” olduğunu ve o kadar ileri gitmek isteseniz de istemeseniz de, yeşillikler içinde bıçağı kaybetmekten kurtaracak canlı bir renk poposu olduğunu söylüyor.

Victorinox Swiss Army Pioneer X Alox incelemesi: konfor ve performans

Performans, her tarzdaki Victorinox İsviçre Ordusu bıçakları için her zaman güçlü bir nokta olmuştur ve Pioneer X de farklı değildir. Tamamen Paslanmaz Çelikten işlenen takımlar, kullanım sırasında bükülmeden, kaymadan veya ufalanmadan tam olarak beklediğiniz gibi teslim edilir. Piyasada çok sayıda son derece ucuz Victorinox bıçakları var ve daha düşük kaliteli çelik, meydan okunduğunda bükülebilir ve parçalanabilir, bu da tehlikeli olduğu kadar son derece sinir bozucu da olabilir.

Burada böyle bir endişe yok, konserve açacağı tenekeleri yavaş da olsa şaşırtıcı derecede iyi açıyor, iki tornavida uygun olan herhangi bir vidayı çakıyor ve sivri uç delikler açıp onları mükemmel şekilde büyütüyor. Yaylı makas, bazen küçük acil durumlar ve daha düzenli işler için gerekli olan çok düşük puanlı bir araçtır. Bunlar sadece yaylı, daha uzun kesimleri hızlandırmakla kalmaz, aynı zamanda aplomb ile hassas sıkı, kesme dişleri, kağıt vb.

Ana bıçak da paslanmazdır ve jilet gibi keskinleştirilmiştir, bu da ambalaj ve zarflardan, banttan veya gıda ambalajlarını açmaktan herhangi bir şeyi kesmeyi hızlı hale getirir. 3 inçten daha kısa bir uzunlukta, Birleşik Krallık’ta taşımak yasaldır, ancak bunu yapmak için iyi bir nedeniniz varsa – bir bıçakla dolaşmadan önce dikkatlice düşünmeye değer bir şey.

Victorinox İsviçre Ordusu Pioneer X incelemesi: karar

Victorinox İsviçre Ordusu Pioneer X Alox, mükemmel bir küçük kamp bıçağıdır – ya da çoğu durum için gerçekten küçük, kullanışlı katlanır bıçak. Sizin için en iyi İsviçre Ordu bıçağı mı? Söylemesi zor – ‘orta’ ürün yelpazesi, 29 alet (pense dahil) içeren Swiss Champ Damast’tan sadece iki bıçak ağzı olan Excelsior’a kadar uzanıyor. Genellikle, her zaman gereksiz bir balık pulu çıkarma aletine sahip olmak yerine, düzenli olarak kullanacağınız birkaç iyi alete sahip orta sınıf bir şey almanızı tavsiye ederiz, ancak bu sadece bir düşünce ekolüdür.

Victorinox Swiss Army Pioneer X, harika bir orta menzilli alet tipine sahiptir ve sadece 94.5 gramda, ihtiyaç duyulana kadar fark edilmeden geçecek kadar hafiftir. Ne yazık ki cımbız/kürdan yok, ilki bir tutamda çok kullanışlı ve tirbuşon eksikliği bazıları için zor bir durak olabilir. Bunlar bir yana, Victorinox Swiss Army Pioneer X iyi görünüyor, güzel çalışıyor ve ele iyi oturuyor.

Etiketler

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı