Teknoloji

Samsung Note 21 Ultra Özellikleri Nelerdir?

Samsung Galaxy Note 20 ve Galaxy Note 20 Ultra’nın geçen yıl piyasaya sürülmesinden bu yana Samsung telefonlarının Note serisi için işler iyi görünmüyor. Bunun nedeni, Güney Koreli üreticinin bu yıl Samsung Galaxy Note 21 serisi telefonlardan vazgeçmeyi planladığını gösteren birden fazla hikayenin kırılması.

Bunun için, Samsung’un 2021’de iki amiral gemisi telefon serisi üretememesiyle, pandemi kaynaklı çip kıtlığının sorumlu olduğu yönündeki daha yakın tarihli öneriye uzun vadeli teklifini düzene sokmak istemesi de dahil olmak üzere birkaç neden verildi. Bunun sonucu T3 de dahil olmak üzere birçok yorumcu, Note serisinin en azından kısa vadede ölü gibi göründüğünü bildirdi.

Samsung aslında kartlarını göğsüne çok yakın mı tutuyor? Sonuçta bir Note 21 serisi alıyor olabilir miyiz? Veya en az bir amiral gemisi modeli? Ne de olsa, henüz hiçbir şey yüzde yüz doğrulanmadı ve bu Note hayranlarına umut veriyor. Ve umuttan bahsetmişken, Samsung Galaxy Note 21 Ultra’nın piyasaya sürüldüğünde ne kadar özel olabileceğini bize en iyi şekilde gösteren yeni bir video internete düştü.

samsung note 21 ultra

Telefonun tasarımı açıkça yakın zamanda piyasaya sürülen Samsung Galaxy S21 Ultra’yı temel alıyor, ancak bu telefonun aksine aslında bir S Pen dijital ekran kalemi ile birlikte geliyor ve telefonun içinde saklanabiliyor (S21 Ultra, S Pen kullanımını destekliyor ancak bir kalemle gelmiyor) ve cihazda saklanamaz).

Tasarımın farklı olduğu nokta ise şu ana kadar hiçbir Samsung Galaxy cihazında yer almayan yeni nesil ekran altı özçekim kamerası ile gelmesi. Burada, T3’te, gelecek yılki Samsung Galaxy S22 serisinin, Samsung için ekran altı kameraların piyasaya sürüleceği yer olduğunu duyduk, ancak Note 21’in gerçekten teknolojiyi piyasaya sürmesi şaşırtıcı olurdu.

Bunun olma ihtimali nedir? Çok ince, ancak Note serisi geleneksel olarak Samsung’un teknik lideri olduğundan, fikir çok da uzak değil. Mümkün ama olası değil.

Fiyat açısından, bu telefonun 1399 $’a satıldığı belirtiliyor ve bu da S21 Ultra’dan bile daha yüksek, ancak Ağustos 2021’de piyasaya sürülmesi bekleniyor.

Burada, T3’te, Note 21 gerçekten de son Note serisi telefon olsaydı üzülürdük ve Samsung bu yıl bir Note telefonu piyasaya sürmeyecekse, bunun sadece geçici bir önlem olduğunu umuyoruz. Ya öyle ya da S serisinin amiral gemisini her yıl aynı dijital ekran kalemi depolamasını sağlamanın bir yolunu bulun.

Umarız yakında Samsung Galaxy Note 21 serisi hakkında resmi bir şeyler duyarız.

Etiketler

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı