Teknoloji

Hisense 32A4GTUK İncelemesi

En iyi 32 inç televizyonlar sıkı bir bütçeyle bu Hisense 32A4GTUK incelemesi başlamak için iyi bir yer olabilir

Sıkışmadan önce, bir TV’ye çok az harcama yapmak istediğinizde, buna şaşırma ihtimalinizin düşük olduğunu belirtmekte fayda var. Seçeneklerden hiçbiri satın alabileceğiniz en iyi TV ile eşleşmeyecek, ancak bazıları yüksek ve net sesle birlikte sağlam HD performansı sunabilir.

Uygun fiyatlı bir 32 inç televizyon seti, küçük bir oturma odası, yatak odası veya mutfakta iyi çalışır, ancak büyük bir oturma odası için bir şey istiyorsanız, başka bir yere bakmak isteyebilirsiniz.

Bu Hisense 32A4GTUK incelemesinde, özelliklerinden, görüntü ve ses kalitesinden tasarımına ve kullanılabilirliğine kadar karar vermeniz için bilmeniz gereken her şeyi gözden geçireceğim.

Hisense 32A4GTUK İncelemesi: Fiyat ve Özellikler

Şu anda bir dizi Birleşik Krallık perakendecisinden temin edilebilen Hisense 32A4GTUK, sizi 209 £ civarında tutacak, şu anda Amerika veya Avustralya’da bulamayacaksınız.

Bu sayfadaki widget’lar size daha güncel fiyatlandırma bilgileri sağlayacaktır.

Dahili Vidaa U kullanıcı arayüzüne sahip 32 inç HD TV setidir, böylece ekstra bir kit parçası olmadan hem akış hem de yakalama hizmetlerinden TV şovlarını ve filmlerini yayınlayabilirsiniz. Ayrıca, akıllı evinizin geri kalanıyla kolayca entegre edilebileceği anlamına gelen Alexa akıllı asistanına sahiptir.

Bağlantı açısından, Hisense 32A4GTUK 2 x HDMI 2.0 (biri onu bir soundbar’a bağlamak için eARC’dir), 1 x kompozit giriş, 1 x USB 3.0 ve 1 x USB 2.0’a sahiptir. Optik ses çıkışının yanı sıra 3,5 mm ses de var.

Doğal renk geliştirici, daha doğru bir deneyim sunmak için renk üretimini optimize ederken DTS Virtual X size etkileyici bir ses vermelidir.

Hisense 32A4GTUK İncelemesi: Görüntü Kalitesi

LED arkadan aydınlatmalı ekranı ve 1366 × 768p HD çözünürlüğü ile Hisense 32A4GTUK, en iyisinden uzak olsa da iyi bir görüntü kalitesine sahip.

Bu TV’nin ne kadar ucuz olduğu düşünüldüğünde, ekranda parlak renkler ve derin, koyu siyahlar var. Diğer bazı uygun fiyatlı TV’lerin aksine, renkler aşırı abartılı veya çok mat değil, bu nedenle filmlerde ve canlı TV’de harika bir deneyim yaşarsınız. Daha pahalı bir setten alacağınız ayrıntı ve netlik seviyesini elde edemeyeceğinizi söylemiş olsanız da, bunu en çok ekranda kelimeler görüntülendiğinde fark edeceksiniz. Bunu sadece bir mutfakta veya yatak odasında kullanmayı düşünüyorsanız, bu büyük bir sorun olmayacaktır.

Sinema Gündüz ve Sinema Gecesi, Dinamik, Spor ve Otomatik dahil olmak üzere seçebileceğiniz birkaç farklı görüntü modu vardır. Genelde bunu Otomatik ayarlarda tutardım ama Cinema Day gibi bir seçeneğe sahip olmak gerçekten kullanışlıdır, bu da ekranı parlak ışıkta daha görünür kılıyor ve ekrandaki renkleri güçlendiriyor.

Yalnızca 180 nit’te, hiçbir şekilde gerçekten üst düzey parlaklık seviyeleri elde edemezsiniz. Bu özellikle gün içinde bir sorun, Sinema Günü ayarı açıkken bile doğrudan bir ışık hattına yerleştirilmişse ekranda fazla bir şey görmeyi beklemeyin. Parlaklık eksikliğinin yanı sıra, temel 60 Hz yenileme hızı, bu TV’nin oyun oynamak için mükemmel bir seçim olmayacağı anlamına geliyor.

Hisense 32A4GTUK İncelemesi: Ses Kalitesi

Hisense 32A4GTUK içindeki 12W hoparlör sisteminden ses kalitesi şaşırtıcı derecede iyi. Özellikle güçlü bir basa sahip olmayabilir ve size bir ses çubuğundan alacağınız netliği veya surround sesi vermez, ancak kesinlikle ses seviyesinde sunar. Sesi %30’un üzerine çıkarmaya hiç ihtiyaç duymadım, bu da ne kadar yüksek çıkabileceğini gösteriyor.

Standart, Tiyatro, Müzik, Konuşma, Gece Geç Saat, Spor ve Otomatik dahil olmak üzere burada oynayabileceğiniz bir sürü ses modu elde edersiniz. Otomatik modun sesi ekranda çalan şeye göre ayarlamakta iyi bir iş çıkardığını ve Geç Gece modunun da yararlı olduğunu gördüm, ses seviyesi düştüğünde seslerin netliğini artırıyor. Başka yerlerde modlar çok etkili değildi, bu yüzden her zaman onlara geçmekle uğraşmazdım.

Bir kişilik yeriniz varsa, Hisense 32A4GTUK’a HDMI eARC girişi aracılığıyla ayrı bir ses çubuğuna sahip olmak çok daha iyi olurdu. Ancak bunu oturma odasının dışında kullanmayı planlıyorsanız, o zaman muhtemelen yeriniz olmayacak ve bu durumda yalnızca yerleşik hoparlör sistemini kullanarak nispeten iyi bir ses deneyimi elde edeceksiniz.

Hisense 32A4GTUK İncelemesi: Tasarım ve Kullanılabilirlik

Basitçe tasarlanmış Hisense 32A4GTUK, ekranı çevreleyen ince siyah çerçevelere sahiptir ve Hisense logosu altta ortalanmıştır. Plastik ayakların takılması kolaydır, bunları vidalamanız yeterlidir ve TV VESA duvar montajıyla da uyumludur.

Kurulumu kendiniz yapmak çok kolaydır çünkü her şey yalnızca 3,9 kg ağırlığındadır ve 469 x 717 x 160 mm ölçülerindedir, bu nedenle büyük veya hacimli bir set de değildir. Küçük bir masaya kolayca sığar. Yerine yerleştirdikten sonra, prize takın ve Wi-Fi ağınızda kurmak için adımları izleyin. Yapmam sadece 5 dakikamı aldı.

Küçük siyah plastik uzaktan kumanda, ucuz bir TV’nin yanında geliyormuş gibi görünüyor ve hissediyor. Şaşırtıcı bir şekilde, gerçekten iyi çalışıyor ve düğmelerin oldukça sıkı bir şekilde paketlenmesine rağmen kullanımı çok kolay.

Düğmelerin sezgisel olarak yerleştirildiğini ve sizi doğrudan tüm uygulamalarınızın ve öne çıkan içeriğinizin bulunduğu bir sayfaya götüren özel bir Ana Sayfa düğmesi olduğunu gördüm. Ayrıca sizi Netflix, YouTube ve FreeviewPlay gibi en popüler akış hizmetlerine götüren beş düğme vardır. Hatta Vidaa’daki Spor bölümüne veya izlemeniz için bir kuruşa bile mal olmayacak bir dizi video içeriği bulabileceğiniz Ücretsiz bölümüne hızlı erişim sağlayan iki pembe düğme bile var.

Vidaa U kullanıcı arayüzü iyi tasarlanmış ve kullanımı kolaydır. Android TV veya Roku kadar güzel görünmüyor ama bununla ilgili büyük bir şikayetim yok. Arkadan sarkan herhangi bir ekstra kabloya ihtiyaç duymadan Netflix ve Amazon Prime Video gibi akış hizmetlerinden ve Britbox gibi İngiltere’ye özgü hizmetlerden veya BBC iPlayer ve ITV Hub gibi yakalama hizmetlerinden TV şovları ve filmler izleyebilirsiniz. . Freeview Play uygulamasında da TV izlemek için daha fazla seçenek alacaksınız.

Dahası, sesle kontrol etmek için TV’yi Amazon Alexa veya Google Home’a ​​bağlayabilirsiniz. Bu uzaktan kumandanın akıllı asistan işlevini etkinleştirmek için bir mikrofonla gelmemesi çok yazık, çünkü iyi çalışması için odada ayrı bir akıllı hoparlör kurmanız gerekecek.

Çoğu sette olduğu gibi, güçten tasarruf etmek için bir uyku zamanlayıcısı ve küçüklerinizin izlememesi gereken herhangi bir şeyi izlemesini engellemek için ebeveyn kilitleri vardır.

Hisense 32A4GTUK İncelemesi: Karar

Hisense 32A4GTUK mükemmel değil, en üst düzey görüntü kalitesine sahip değil ve ses en doğru olmayabilir, ancak yine de 200 sterlinlik bir televizyondan bunu bekleyemezsiniz.

Vidaa U arayüzü, estetik açıdan en hoş TV yazılımı olmasa da, ihtiyacınız olan her şeyi yapar. Bunun yanı sıra, içi boş plastik özellikle sağlam hissetmese bile, TV uzaktan kumandası duyarlı ve kullanımı kolaydır.

Bunu oturma odası TV’niz olarak kullanmanızı tavsiye etmem ama mutfak, yatak odası veya ofis için işinizi görecektir ve öğrenciler için de harika bir seçim olacaktır.

Hisense 32A4GTUK incelemesi: Ayrıca Düşünün

NS Hisense 32A5600FTUK buna çok benzer bir televizyon seti ve maliyeti de çok benzer. Akıllı asistanınızı kullanarak ses kontrolü alamıyorsunuz, ancak ses kalitesini artırmak için hem Dolby Audio hem de DBX teknolojilerine sahip olduğundan bu anlamda daha iyi bir iş çıkarıyor – her şey sizin için en önemli olana geliyor.

Tüm akıllı teknolojinizin birlikte iyi çalışmasına çok önem verenler için, Toshiba WK3C kısa listenize de eklemeye değer olacaktır. Bu TV’nin aksine, çerçeve üzerinde, Amazon Alexa sesli asistanını doğrudan TV’den aramanıza olanak tanıyan bir uzak alan mikrofonu var. Bu, soru sormayı veya ekranda oynatılanı değiştirmeyi gerçekten kolaylaştırır.

Etiketler

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı