Teknoloji

Iphone 11 Alırken Aklınızda Olması Gereken Özellikler

Iphone 11 ve Iphone 11 Pro Max de aynı modelde teknik ve yapısal değişikliklerin olduğu iki önemli örnek, çünkü Apple son yıllarda telefonlarının teknik özelliklerinde büyük değişiklikler yapmaya başladı.

Iphone 11 şık ve zarif tasarımıyla çoğu kişinin kullandığı veya kullanmak istediği Apple ürünleri arasında. Arka camının farklı renklerde olması gençler için cezbedici bir özellik. Ön ve arka kamerasının yüksek çözünürlükte olması fotoğraf çekmeyi seven insanlar için de artı bir konumda.

2021’de Hangi Iphone Alınır?

İçinde bulunduğumuz pandemi dönemi dolayısıyla da telefonlarımız artık elimizden hiç düşmez hale geldi. Bu yüzden telefonlarımızın batarya ömrü de kısalmaya başladı. Yeni çıkan Iphone 12 serisi fiyat olarak biraz yüksek olsa da yeni özellikleri dolayısıyla çoğu kişinin dikkatini çekti. Iphone 11 ve Iphone 12 karşılaştırması yapacak olursak neredeyse bütün olayın sizin bütçenizle alakalı olduğunu söyleyebiliriz. İki telefonun teknik olarak farklı özellikleri bulunsa da ikisinden de maksimum verimi alabilirsiniz. Sürekli telefon değiştirmekten hoşlanmayan ve kullandığınız telefonu uzun yıllarca kullanmak istiyorsanız bütçenizi biraz artırıp Iphone 12 serisine göz atabilirsiniz. 

Iphone 12
Iphone 12

Iphone 11 ve Iphone 11 Pro Max

Iphone 11 ve Iphone 11 Pro Max boyut olarak farklı özelliklere sahip iki telefon olmasının yanı sıra bir kaç farklı teknik özelliklerinde de değişiklik göstermekte. Kamera olarak Iphone 11 Pro Max’in çok daha iyi olduğunu söylememizde bir sakınca yoktur diye düşünüyorum. Yine de bu kadar küçük teknik özelliklerin sıradan akıllı telefon kullanıcıları için büyük bir sorun yaratmayacağını düşünerek bütün olayın bütçe ve telefonun boyutuyla ilgili olduğunu söyleyebilirim. Büyük telefon severler için şu an Apple ürünleri arasında Iphone 11 Pro Max en ergonomik seçim çünkü Iphone 12 serisine bakmaya başladığınız anda bütçenizi birden yükseltmek zorunda kalıyorsunuz. 

Iphone 11

Şimdiye kadar bahsettiğimiz özelliklerden en çok göze çarpan iki unsur bütçe ve boyut, çünkü yıllardır bu piyasada hakimiyet gösteren Apple, genel olarak her üründe kalitesini koruyarak bazı teknik değişiklikler yapıyor. Yapılan teknik değişikliklerin genelde çoğu kullanıcının hayatını fazla değiştirmiyor, bu değişiklikleri göz önüne aldığımızda Iphone 11 ve Iphone 11 Pro Max’in şu an piyasada alınması en mantıklı iki telefon olduğunu söyleyebiliriz. Diğer yandan bütçe konusunda bir sorununuz yoksa Iphone 12 serisine de bakmanızı tavsiye ederim.

Gelecek yazımda Iphone 12 serisinden bahsetmek istiyorum siz de Apple ürünleriyle alakalı bilgi ve görüşlerinizi yorumlarda paylaşırsanız çok sevinirim. 🙂 

Etiketler

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı