Araç Sigortası

Trafik Sigortasının Önemi Nedir?

Teknolojik gelişmelerdeki değişim ile paralel olarak orta ve büyük şehirlerdeki araç yoğunluğu da artmaktadır. Araç sayısındaki artış, çeşitli trafik kazalarına ve trafikle ilgili sorunlara neden olmaktadır. Olası bir kaza durumunda hem kendi aracınıza hem de karşı tarafın aracına maddi ve manevi zarar gelebilir. Bu nedenle ülkemizde araç kullanan kişiler için trafik sigortası zorunludur.

Araç Sigortası
Araç Sigortası

Trafik Sigortası Neden Gereklidir?

Maalesef trafik kazaları bir gerçektir. Sigorta ise bu gerçeklik durumunda hem maddi hem de manevi destek sağlayabilecek ürünlerdir. Karayolu Trafik Kanunu’nun tüm araçlar için zorunlu kıldığı Zorunlu Trafik Sigortası bu açıdan çok önemlidir.

Zorunlu Trafik Sigortası ise kaza sonucu yani istem dışı olarak meydana gelen maddi ve manevi zararların karşılanması amacıyla yapılmaktadır. Bu sayede trafik kazalarında oluşabilecek maddi ve manevi yük en aza indirilebilir.

Zorunlu Trafik Sigortasının Önemi Nedir?

Bir kazada kusurlu iseniz ve karşı tarafa zarar veriyorsanız trafik sigortanız devreye girer. Trafik sigortanız, kaza anında karşı tarafın maddi hasarını karşılar. Zorunlu trafik sigortası karşı araçta bulunan kişilerin sebep olduğu hasarlar için de geçerli olup ölüm dahil tüm durumları kapsamaktadır. Ayrıca mahkeme masrafları ve avukatlık ücretleri de zorunlu trafik sigortası kapsamındadır.

Araç Sigortası
Araç Sigortası

Trafik Sigortası Yaptırırken Dikkat Edilmesi Gereken Nedir?

Küçük veya büyük kazalar her zaman olur. Birçok değişken düşünüldüğünde bunlardan tamamen kaçınmak mümkün görünmemektedir. Böyle bir durumda, sizin veya karşı tarafın maddi hasar sigortası olduğunu bilmek büyük bir rahatlıktır. Olası fiziki ve maddi zararları teminat altına alan zorunlu sigorta, sigortalıya değil karşı tarafa verilen zararı kapsar. Zorunlu trafik sigortası satın alırken, kendi zararınızı karşılayan sigortayı alabilmeniz için kapsamlı bir araç kaskonuzun olması gerekir.

Zorunlu Trafik Sigorta Hesaplaması Nasıl Yapılır?

Her sigorta şirketi, trafik sigortası primlerini serbestçe belirler. Yani her sigorta şirketi kendi aktüeryal çalışması sonucunda kendi oranını oluşturur. Ancak, aynı riske sahip araçlar veya taşıyıcılar için bir sigorta şirketi tarafından akdedilen sigorta sözleşmelerinin aynı prim üzerinden muhasebeleştirilmesi önemlidir. Aracınıza en uygun poliçeyi seçtikten sonra kredi kartı bilgilerinizi güvenli bir ortamda girerek hemen poliçenizi oluşturabilirsiniz. Satın aldığınız poliçeyi mail adresinize gönderebilir ve çıktısını alabilirsiniz.

Sigortanızı yaptırmayı asla unutmayın. Yaptıkları güzel çalışmalar ile VDF Sigorta adını sık sık başarılarla duyuyoruz. Tüm sigortalarınızı en güvenli şekilde vdfsigorta.com.tr adresinden yaptırabilirsiniz. Size can ve mal güvenliğinizi garanti altına alacak bir çok fırsat sunmaktadır. Unutmamalıyız ki sigorta hayat kurtarır!

Etiketler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı