Teknoloji

Oyuncu Koltuğu Alırken Nelere Dikkat Edilmelidir? Oyuncu Koltuğu Önerileri

Oyun tutkunlarının en çok tercih ettiği ürünlerden biri oyuncu koltuğudur. Profesyonel oyun oynayanlar herhangi bir ağrı çekmemek için oyuncu koltuklarını tercih ederken dikkat etmelilerdir.

 Çoğu oyun oynayan kişiler zaman zaman sırt ve bel ağrısı sorunlarıyla karşı karşıya kalabilmekte ve ilerleyen dönemlerde ciddi sağlık sorunlarına dönüşmektedir. Peki oyuncu koltuğu satın alırken nelere dikkat etmeliyiz gelin birlikte bakalım.

Konfor

Oyuncu koltuğu satın alırken dikkat etmeniz gereken en önemli özelliklerden biri konforlu olmasıdır. Özellikle uzun saatlerce oyun oynayan kişiler bel ve sırt destekli bir oyuncu koltuğu tercih etmelidir. Oyun oynarken sırt ve bel destekli bir oyuncu koltuğu olmazsa ilerleyen zamanlarda ciddi ağrılara sebep olacaktır.

Oyuncu Koltuğu alırken genişlik ve ağırlığına dikkat etmemiz gerekmektedir. Konforlu bir oyun deneyimi gerçekleştirmek için kilonuzun üstündeki oyuncu koltuklarını seçmeniz sizin için daha sağlıklı olacaktır. Online alışveriş ya da mağazalardan alışveriş yapacağınız zaman mutlaka özellikleri kısmından genişlik ve ağırlık ölçülerine bakarak bir tercih yapmanızı tavsiye ederiz.

oyuncu koltugu
oyuncu koltuğu

Oyuncu koltuğunun 360 derece dönebiliyor olması ya da oyun arasında dinlemek istediğiniz zaman yatabilen özellikle oyuncu koltukları seçmeniz tercih etme sebeplerinizden biri olabilir.

Oyuncu Koltuğu Tavsiyeleri

xDrive Sancak Profesyonel Oyuncu Koltuğu

Ergonomik tasarımıyla oldukça rahat olan bu koltuğu istediğiniz gibi sağa- sola, yukarı- aşağı olacak şekilde hareket ettirebilirsiniz. Özellikle uzun süre oyun oynayanlar için bel ve boyun minderi bulunmaktadır. 120 kiloya kadar garanti kapsamında olan bu koltuk son zamanlarda en çok tercih edilen oyuncu koltukları arasında yerini almıştır.

Rampage KL-R56 Hydra Oyuncu Koltuğu

2 adet yumuşak ayarlanabilir yastığı bulunmaktadır. Bir bel yastığı ve başı desteklemek için bir baş yastığı bulunur. Uzun süre oturanlar için vücut ergonomisi dikkate alarak tasarlanmış bel ve boyun mideri sayesinde daha rahat ve konforlu bir oturma deneyimi sunmaktadır.

180 derece tam yatabilen mekanizması sayesinde oyun aralarında ya da dinlenmek istediğiniz vakitlerde oldukça konforlu bir koltuk deneyimi sunmaktadır.

Özellikle son dönemlerde oyun sevdalıları oyuncu koltuğuna, kamp tutkunları ise kamp sandalyesi alırken kapasitesine dikkat etmeliler. Garanti edilmemiş ağırlıklardaki oyuncu koltuklarını tercih etmemenizi tavsiye ediyoruz.

Sizlerde daha fazla oyuncu koltukları modellerini incelemek için N11’in internet sitesinden farklı fiyat ve özellikteki oyuncu koltuklarına bakabilirsiniz.

Bir sonraki yazımızda son dönemin gözde akıllı telefonlarından reeder p13 modelini inceleyeceğiz.

Oyuncu koltuğu ilgili sorularınız ya da görüşleriniz varsa bizimle paylaşabilirsiniz. 😀

Etiketler

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı