Teknoloji

BMW i4, Android Auto ve Apple CarPlay Entegrasyonunu Hızlandırıyor

 

BMW i4, BMW’nin saflarına katılan ilk gran coupé elektrikli otomobildir ve çarpıcı görünümü ve 365 mil etkileyici menzili sunarken, benim için öne çıkan eğlence sistemidir.

12,3 inçlik gösterge paneli ve 14,9 inçlik ana ekran, sürücü için optimize edilmiş görünümüyle kapsamlı bir kavisli ekran sağlamak için bir araya geliyor. Bu temelde hala BMW’nin tescilli iDrive sistemini kullanarak çalışıyor olsa da, Apple CarPlay veya Android Auto için daha önce görmediğim bir şekilde kablosuz bağlantı sağlıyor.

BMW tarafından yayınlanan tanıtım videosuna göre, Apple Haritalar gibi uygulama işlevleri, yalnızca ana ekrana değil, i4’ün bilgi ekranı paneline ve baş üstü ekranına da entegre edilebilir. Daha önce Android Auto ve CarPlay kullanımının daha geniş bir araba entegrasyonundan yoksun olduğundan şikayet etsem de, bu ileriye doğru büyük bir adım gibi görünüyor.

bmw i4 son haberleri

MacRumors’a göre, diğer araçlar cihazda Apple CarPlay’den adım adım yol tarifi sunarken, bu tam haritanın ikinci bir ekranda kullanıma sunulmasının ilk örneği. Bu sistemlerin bir eklentiden ziyade otomobil tasarımının bir parçası gibi hissettirilmesi için BMW tarafından pek çok çalışma yapılmış gibi görünüyor.

Muhtemelen, bunların çoğu hala Tesla tarafından sunulanlara yetişiyor, ancak kavisli ekran ve baş üstü ekranın kombinasyonu, son Tesla’larda büyük düz ekrandan daha kullanışlı geliyor. Apple CarPlay ve Android Auto entegrasyonunu içeren Connected Professional Paketi, BMW i4’te standart olarak geliyor gibi görünüyor, ancak çalışması için telefonunuzu bağlamanız gerekiyor.

Etiketler

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı