Teknoloji

WaterRower Performance Ergometer İncelemesi

WaterRower Performance Ergometer, sevilen bir kürek makinesi serisindeki en son gelişmedir. Bu seferki bükülme, yeni kürekçinizden en iyi şekilde yararlanmanıza ve dünya çapındaki diğer kullanıcılarla birlikte antrenman yapmanıza ve onlara karşı yarışmanıza yardımcı olan çevrimiçi bir platformdur. Kısaca su kaynaklı bir Peloton gibi.

Doğal ahşap malzemelerin kaygan karışımı ve her kürek vuruşunda akan suyun sakin sesi, onu oldukça homojen performans kürekçilerinden oluşan rekabetçi bir paketten ayırır.

Belki de orijinal WaterRower’a yöneltilen en büyük eleştirilerden biri, bağlantılı teknolojinin eksikliğidir, ancak bu yapışma noktalarının her ikisi de, şirketin en son Performance’a daha sert bir ticari basamak yerleştirmesiyle ele alındı. Ergometre ve ona temiz bir Bluetooth teknolojisi enjekte ediyor.

Gürültülü fanlar, şıngırdayan zincirler veya uğraşılacak garip direnç kadranları olmadan çok basit. Sadece sizsiniz, kürek çekme kolu ve her vuruşta küvetin etrafında akan yumuşak bir su sesi. Kısacası, satın alabileceğiniz en iyi kürek makinesi olabilir.

WaterRower Performans Ergometre İncelemesi: Şekillendirme

Bu teknolojik olarak daha gelişmiş model, esasen geçen yıl incelediğimiz ünite ile aynı çerçeveye sahiptir, ancak burada, raylara biraz daha fazla genişlik verilmiştir ve ayak tablası daha sağlam, daha ticari ağırlıklı bir ünite ile değiştirilmiştir. Belki de bizim klişelerimizi dinlediler?

Ünitenin önünden uzanan, aynı lüks ahşaptan yapılmış katlanabilir akıllı telefon veya tablet tutucudur. Bu, en büyük tabletlere bile uyacak şekilde uzayabilen yaylı basit bir kelepçeye sahiptir, ancak kullanıcılar isteğe bağlı bir dizüstü bilgisayar standı da takabilir.

WaterRower kürek makinesi
WaterRower

Şahsen benim için koltuk her zaman bir tartışma konusu olmuştur, çünkü bir Technogym veya Concept 2 ürününde bulacağınız kadar rahat değildir. Kalçaların altında çok az yastıklama var ve göreceli olarak şekillendirme eksikliği, popo üzerinde biraz zor olabileceği anlamına geliyor.

Bunun dışında harika görünüyor ve WaterRower serisindeki herhangi bir ahşap ürünle aynı Scandi seksi çekiciliğine sahip. Ayrıca, ünitenin önündeki küçük tekerlekler sayesinde evin veya garajın etrafında nispeten hafif ve hareket etmesi kolaydır. Katlama mekanizması yoktur, ancak bir kişinin onu devirip bir duvara saklaması kolaydır.

Bununla birlikte, pürüzsüz yüzeylerde bile gerçekten kavrayıcı kalır. Bu kısmen düşük ağırlık merkezine bağlıdır, ancak aynı zamanda kauçuk ayaklar, bazı rakipleri gibi zeminde kaymadığı anlamına gelir. Alternatif olarak, özellikle yoğun bir kürekçiyseniz, WaterRower ağır hizmet matı satar.

WaterRower Performans Ergometre İncelemesi: Teknoloji

Akıllıca, WaterRower, tutamak ve su küveti arasına oturan küçücük bir Bluetooth ünitesi sakladı. Kolu çekmek, küçük birimi etkinleştirir ve burada gerçek zamanlı olarak bir akıllı telefona veya tablete mutlu bir şekilde veri kovaları gönderir.

Hem iOS hem de Android cihazlarda bulunan SmartRow uygulaması, WaterRower’ınızla hızlı bir şekilde bağlantı kurar ve daha sonra bunu gelecekteki egzersizler için hatırlar. Benzer şekilde, genel eforun daha da net bir resmini elde etmek için harici bir kalp atış hızı monitörünü eşleştirmek kadar basittir.

İndirilip çalıştırıldıktan sonra, yaşınızın ve belirsiz kondisyon seviyenizin bir resmini elde etmek için birkaç kişisel ayrıntı gerekir. Ardından, telefonunuzu veya tabletinizi sağlanan tutucuya yapıştırmanız ve kürek çekmeniz yeterlidir.

Ana veri ekranı, toplam güç çıkışını doğru bir şekilde hesaplamak için mutlak kuvvet ve strok uzunluğu hakkındaki bilgileri toplar. Bu, kürekçinin güç ve hızdaki iyileştirmeler için vuruş tekniklerini optimize etmesine olanak tanıyan Kuvvet eğrisi modu olarak adlandırılan gerçek zamanlı bir grafikte düzgün bir şekilde görüntülenir.

Elbette, kat edilen mesafe, kulaç hızı ve kalp hızı gibi klasik bilgiler de var ya da ekranı tamamen dağınık bırakabilir ve sadece kendi zamanınızda belirli bir mesafeyi vurmaya odaklanabilirsiniz.

Bulduğum tek sorun, akıllı telefon veya tablet tutucunun normal uzunlukta kolları olan herkesin erişemeyeceği bir yerde olmasıydı, bu nedenle kaya gibi sert hamstringleriniz varsa (benim gibi), etkileşim kurmak için genellikle ayakları açmanız gerektiğini göreceksiniz. cihazınızla. Bu küçük bir nokta, ancak rakiplerin herhangi bir ekran veya kadranını kolayca erişilebilecek bir yerde tutarak antrenman sırasındaki ayarlamaların sorunsuz olduğundan emin olarak ele aldıkları bir şey.

WaterRower Performans Ergometre İncelemesi: Çevrimiçi Egzersizler

Telefonunuzun veya tabletinizin ekranının altında yer alan çeşitli menülerle uygulamanın kullanımı son derece kolaydır. Birkaç hafta kürek çektikten sonra, kat edilen mesafe, kişisel başarılar ve çevrimiçi sıralama hakkında ayrıntılı bilgi veren oldukça kapsamlı bir ‘Insights’ sekmesine de erişebileceksiniz.

Bu gerçekten harika kısım, çünkü SmartRow sizi bir grup sınıfta dünyanın dört bir yanından diğer kullanıcılarla karşı karşıya getiriyor. Bunlar cinsiyete, kiloya (hafif veya ağır) ve yaş gruplarına dayalıdır, bu nedenle eşit zindelik seviyesindeki biriyle eşleştirilirsiniz. Ne kadar çok kürek çekerseniz, uygulama beceri seviyenizi o kadar iyi tanır ve bu nedenle sizi uygun rakiplerle daha doğru bir şekilde eşleştirir.

Eşleştirme yarışları, benzer beceri seviyesindeki rakipleri seçer ve hızlı 100 metrelik sprint yarışlarından 10.000 metrelik sloglara kadar her şeyde yarışabilirsiniz. Yarış sırasında sizi teşvik edecek gerçek zamanlı bir lider tablosu ve en üst düzeyde övünme hakları için tüm zamanların lider tablosu var. Alternatif olarak, sanal sporculardan uzak durmak istiyorsanız, her zaman kişisel en iyilerinizle bire bir yarışabilir ve bir önceki sefer daha iyisini hedefleyebilirsiniz.

Yarışma düşüncesi size çok fazla geliyorsa, ayrıca yeni başlayanlardan uzman kürekçilere kadar herkese uyacak şekilde düzenlenmiş, önceden programlanmış kapsamlı bir antrenman listesi de vardır.

Kuşkusuz, kürek antrenmanları aralıklı antrenman okuluna büyük ölçüde dayanma eğilimindedir, ancak burada, kısa bir süre sert kürek çekme, ardından bir dinlenme süresi veya önceden belirlenmiş bir watt çıkışına kürek çekme seçenekleri vardır, bu da onu biraz daha bilimsel hale getirir.

Bunun da ötesinde, daha gelişmiş egzersiz programlarından bazılarında, çok yönlü bir CrossFit tarzı egzersiz oluşturmak için kürekçiden atlamanız ve şınav, mekik, vücut ağırlığı ağız kavgası ve burpe yapmanızın istendiği aralıklar vardır. Bunların hiçbiri size hitap etmiyorsa, sonsuz setler ve dinlenme süreleri ile kendi antrenmanlarınızı da oluşturabilirsiniz.

Günümüzde birçok dijital egzersiz platformunda olduğu gibi, SmartRow verilerinizi Strava ve Apple gibi üçüncü taraf uygulamalarla otomatik olarak senkronize etmeyi de seçebilirsiniz.

WaterRower Performans Ergometre İncelemesi: Karar

WaterRower Performans Ergometresi, Orijinal Serinin tüm cazibesini bir araya getirdiği ve çalışmayı daha ilgi çekici ve eğlenceli hale getiren başka bir teknoloji katmanı eklediği için WaterRower serisine mükemmel bir ektir.

Kürek çekme deneyiminin kendisi akıcı, sessiz ve yapmak istediğiniz kadar zor. Muhtemelen, piyasada paranın satın alabileceği en gerçekçi vuruşlardan birine sahip olan Technogym Skillrow gibi daha profesyonel odaklı ürünler var. Ancak, WaterRower paketi evde göze batan bir paket gibi görünmüyor, bugün satışta olan açık ara en şık fitness ekipmanı parçası ve pek çoğu, vuruşun en sonunda direncin hafifçe kanadığını bile fark etmeyecek, değil mi?

SmartRow uygulamasının kullanımı kolaydır, ancak önceden programlanmış antrenmanlar ve çevrimiçi yarışlar açısından kullanıcıları uzun süre eğlendirmek için yeterince sunar. Bu antrenmanlardan sıkılmaya başlarsanız veya daha büyük bir mücadeleye ihtiyaç duyduğunuz noktaya gelirseniz, sadece kendinizinkini kurun ve başlayın.

Technogym ve Concept2’den rakip makineler, tartışmasız kürek verilerinin daha ayrıntılı analizine giriyor, ancak ciddi bir şekilde Olimpiyat altını için rekabet etmiyorsanız, bu zaten biraz ezici ve anlamsız olabilir. WaterRower, gösterişli bir spor salonunun ortasında harika görünürdü ama aynı zamanda ev kullanımı için mükemmel bir şekilde değerlendirilmiş bir kit parçası gibi hissettiriyor.

Etiketler

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı