Emlak

İstanbul’da Lüks Gayrimenkul

İstanbul satılık daire ilanlarına artık erişimimiz daha da kolay, farklı sitelerden en uygun fiyata istediğimiz evleri bulabiliriz.Yabancı ve yerli gayrimenkul yatırımcıları Türkiye’de gayrimenkul yatırımı yapmaya devam ediyor. Yatırımcılar özellikle lüks gayrimenkul yatırımı için İstanbul’u tercih ediyor.

Covid-19 salgını dünyanın gözde şehirlerinden biri olan İstanbul’da yatırımlara engel olmadı. Milliyet’te yer alan habere göre; yerli yatırımcıların yanı sıra yabancı gayrimenkul yatırımcıları ve alıcıları da takip ediyor.

Özellikle Avrupa, Türki Cumhuriyetler ve Körfez bölgesinden lüks gayrimenkul alımlarında yoğun talep devam ediyor. Türkiye, yabancı yatırımcılar için gayrimenkul satışlarında tarihi zirvelere ulaştı.

Bu emlak piyasası için son derece sevindiricidir. Gelecek için de umut verici. Mayıs ayından bu yana Satış Yeri Sözleşmesi ve Depozitolu satışlar dahil edildiğinde toplamda yaklaşık 10 bin konut satıldı. 

İzmir satılık daire fiyatları İstanbul’daki muadillerine göre çok daha uygun.

Ayrıca beş yıl önce Türkiye’de sadece Arap yatırımcılar gayrimenkul yatırımı yaparken, bugün Türkiye 80 farklı ülkeden yatırımcıların gayrimenkul ihtiyaçlarını karşılayabilecekleri bir noktaya geldi.”

Birkaç yıl önce Avrupa, Amerika ve İngiltere’den gelen yatırım talebi ağırlıklı olarak Müslüman yatırımcılardı, ancak şimdi özellikle Amerikalı, Kanadalı ve İngiliz yatırımcılar Türkiye gayrimenkullerini yüksek ilgiyle takip ediyor.

İstanbul aslında tüm ülkelerin tüm vatandaşları için bir çekim merkezidir. Örneğin Araplar ve özellikle Kazaklar lüks semtleri tercih ediyor. Ruslar Alanya ve Fethiye’ye yoğun ilgi gösterirken, Türkmenler Mersin ve Adana illerini çok seviyor. 

Irak vatandaşları Akdeniz bölgelerinde yatırım yapmayı tercih ediyor. Arapların bir diğer favori bölgesi ise Karadeniz ve özellikle Trabzon’dur. Tabii yabancı gayrimenkul yatırımcıları da yeni konut projelerine, özellikle markalı projelere büyük ilgi gösteriyor.

Kiralık villa en çok yaz aylarında aranan ve bulunması zor olan bir gayrimenkul tipidir, herkesin tatil beldelerine akın etmesi yüzünden ev bulmak neredeyse imkansız hale gelir.

Siz de yorumlarda bizimle öneri ve görüşlerinizi paylaşabilirsiniz.:)

Etiketler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı