Teknoloji

Kurumsal Chatbot Nedir? Yapay Zeka Chatbot, Kurumsal Chatbot Uygulama Örnekleri

Günümüzde şirketler bir çok yapay zeka chatbot ürünleri kullanmaktadır. Bu yazımızda kurumsal chatbot uygulamaları ve Chatbot Türkçe örneklerini inceleyelim.

Günümüzde asıl önemli olan chatbot‘un sahip olduğu zekadır. Birçok kişinin yapay zeka olarak açıkladığı bu zeka chatbot‘u ete kemiğe bürünmesi yani düşünen bir insan gibi davranması anlamına gelmektedir. Chatbot’un sahip olduğu bu zekanın ne olduğunu ve nereden geldiğini Chatbot nedir başlıklı yazımızı okuyarak daha net bilgi alabilirsiniz.

Türkçe Chatbot
Türkçe Chatbot

Yapay zeka konularında bir çok kurumsal şirket yüksek miktarlarda harcamalar yapmaktadır. Yapay zeka ilerleyen zamanlarda özellikle kendini tekrar eden meslek dallarının ortadan kalkacağını söylenmektedir. Örnek vermek gerekirse, call center gibi insan etkileşimi ile olan meslekler ilk olarak yapay zekaya geçecek alanlardır.

Yapay Zeka Chatbot

Dünyanın en çok etkileşim alan sitelerinden birinin sahibi olduğunuzu düşünecek olursak, elinizde 1 milyar dan fazla kullanıcı datası var ve bu kullanıcılar uygulamanızda saatlerini harcamakta tabi ki de kullanıcıların etkileşimlerini her zaman sizin siteniz üzerinden yapmalarını istersiniz.

  • Yemek siparişlerinizde
  • Kargo gönderirken
  • Ev alırken
  • Televizyon alırken..

Alanlara göre örnekler çok fazlalaştırılabilir, eğer chatbot kullanıcıları mutlu olursa akabinde oyunun merkezi mobil uygulamadan mesajlaşma platformlarına doğru yönelmektedir. Budurumun getirisi olarak mesajlaşma platformlarının reklam geliri artacaktır.

Kurumsal Chatbot Uygulamaları

Chatbot’ları sadece pazarlama aracı olarak düşünmemeliyiz. Chatbot’lar iş çalışmalarında sizlere çok yardımcı olabileceklerdir.

Kurumsal chatbot
Kurumsal chatbot

Şirketinizde yaptığınız rutin işleri bir düşelim. Örneğin her toplantı öncesi yapılması gereken işlerinizi bir tetikleme ile chatbot,’unuz yaptırabilirsiniz. Devamında bu süreçleri öğrenerek size önerilerde bulunabilir aslında sizin bir bakıma asistanınız olacaktır. İlerleyen zamanlarda kurumsal alanlarda chatbot’lar sosyal hayattan daha başarılı olacaklardır. Bunu hepimiz hep beraber göreceğiz.

Etiketler

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı