Teknoloji

SEO Nedir ve Seositive ile SEO Hizmeti Nasıl Alınır?

SEO (Search Engine Optimization), yani Türkçe olarak “arama motoru optimizasyonu”, şirketlerin veya markaların dijital pazarlamada kullandıkları yapıtaşlarından biridir. Seositive de size SEO hizmeti vermek için yapılandırılan bir hizmet ürünüdür. SEO ile uğraşan kişiler farklı toollar kullanarak web sitelerinin keywordlerinin, arama motorunda daha üst sıralarda çıkmasını amaçlar. Sizin internet sitenizin üst sıralarda çıkması marka bilinirliğiniz için de büyük katkılar sağlar.

SEO Nedir?

Search Engine Optimization, kısaca SEO, web sitelerinin arama motorunda daha yüksek performansa sahip olması amacıyla çalışmalardır. Arama motoru optimizasyonu kullanmak için bazı eğitimler almanız gerekmektedir. Web sitenizin keywordlerini belirlemeniz için dijital pazarlamaya vakıf olmanız da önemlidir.

 • Rakip analizlerleri yapmak
 • Potansiyel müşteri analizleri yapmak
 • Uygun keywordlerin belirlenmesi
 • Uygun blog yazıları yazmak ve sosyal medya platformlarında içerikler oluşturmak
 • Sosyal medya hesaplarının kontrolünü yapmak
 • Paylaştığınız yazıların index durumunu kontrol etmek
 • Haftalık veya günlük olarak keyword sıralama raporları hazırlamak

SEO hizmeti veren kişiler veya şirketlerle iş yapmaya karar verdiğiniz zaman size sunacakları hizmetlerle ilgili de detaylı bilgi edinmeyi unutmayın. Aldığınız hizmetin izin şirketinizin web sitesini temsil edeceği düşüncesiyle SEO konusunda yetkin ve güvenilir kişilerle iletişime geçin.

SEO
SEO Nedir?

Web sitenizin sorunları yüzünden işinizle alakalı birçom aksaklık yaşayabilirsiniz. Örneğin, e-ticaret yapan bir şirketseniz web sitenizde yaşadığınız sorunlar yüzünden satışınız azalabilir bu da sizin için çok da iyi olmayacaktır.

SEO hizmeti almanız durumunda marka bilinirliğinizin dijital ortamda artı göstereceğini göreceksiniz. Dijital pazarlaması iyi yapılan şirketler günümüzde neredeyse her şeyin dijitalleşmesinden ötürü sizi bir adım ileriye taşıyacaktır. Dijital pazarlama araçlarının en önemli parçası olan SEO ile ilgili bilgi sahibi olmanız sizin için de iyi olacaktır. SEO hizmeti aldığınız şirketin raporlarını yorumlandırırken daha analitik olarak düşünebilirsiniz.

SEO Hizmeti Alırken Nelere Dikkat Etmelisiniz?

SEO hizmeti almaya karar verdiğiniz zaman öncelikle iyi bir araştırma yapmanız gerekecektir. Sektörde bulunan güvenilir ekiplerle çalışmak size uzun vadede büyük avantajlar sağlayacaktır. Seositive de hizmet alabileceğiniz ekiplerden biridir.

Anahtar kelime analizi, günlük veya haftalık olarak hazırlanan keyword sıralama raporları,web sitenizin belirli aralıklarla güncellenmesi, SEO çalışması yapıldığı zaman size sunulan hizmetlerden bazılarıdır. SEO hizmet alırken aşağıdaki kriterlere dikkat ederseniz sizin için daha iyi olacaktır.

 • SEO hizmeti aldığınız ekibin sizin isteklerinizi doğru anlaması
 • Hedeflerinizi aylık, 6 aylık veya yıllık olarak yaparak kendinizi ifade etmeniz
 • Günlük, haftalık veya aylık olarak size sunulan raporların açıklayıcı ve salt okunur halde olması
 • SEO desteği aldığınız ekibin sektördeki konumunu araştırmalısınız

Bunların haricinde SEO hizmeti veren firma veya kişilerin referanslarını da araştırarak yaptıkları işin nasıl bir kitleye hitap ettiğini anlayabilirsiniz.

SEO Hizmeti Neden Almalısınız?

Bir SEO uzmanı sizin sitenizi çok iyi yerlere getirebileceği ibi SEO’dan çok fazla anlamayan bir kişi internet siteniz için ölüm fermanı olabilir. SEO ile internet sitenizin arama motorundaki durumunu iyileştirerek çok iyi sıralara getirebilirsiniz. İlk sıralarda çıkan web siteleri, kullanıcılar tarafından daha çok tercih edildiği için sizin de bu sıralarda yer almanız markanız açısından çok iyi olacaktır.

Aldığınız SEO hizmetinin işe yarayıp yaramadığını görmek için de SEO raporlarını inceleyerek karar verebilirsiniz. SEO sayesinde internet sitenizi sektöde lider hale getirmeniz de mümkün. Bilinirliğinizin artmasının yanısıra müşterilerin size karşı güvenleri de artacağı için markanız daha iyi bir konuma gelecektir.

Siz de SEO ile ilgili bilgilerinizi ve hangi SEO toolarını kullandığınızı bizimle yorumlarda paylaşabilirsiniz. 🙂

 

Etiketler

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı