Teknoloji

Orta Segment Akıllı Telefonlar

Dijital dünyanın hayatımıza kattığı, akıllı telefonlar günden güne yenilenmekte ve gelişmektedir. Yerli akıllı telefon üreticileri ise akıllı telefon pazarında gün geçtikçe çoğalmaktadır. Bu yazımda yerli akıllı telefon üreticilerinden Reeder ve Oppo’dan bahsedeceğim.

Gerek tasarımları ile gerekse teknik özellikleri ile sınıflarının en iyi fiyat performans özelliğine sahip olan bu akıllı cihazlar kullanıcılarını oldukça etkiliyor.

Yerli akıllı telefon üreticisi olan Reeder bütçe dostu modelleri ile kullanıcılarını etkiliyor. KVK servisi ile öne çıkan bu cihazlar, KVK garantisi kapsamı ile 30 dakika gibi kısa bir süre içerisinde onarım ve teslim hizmeti sağlıyor.

Reeder P13 Akıllı Telefon Örneği
Reeder p13

Reeder p13 yüksek batarya kapasitesine sahip ve Micro-USB şarj girişine sahip. Ancak hızlı şarj ve kablosuz şarj özelliğine sahip değil.

8MP kamera çözünürlüğüne, 1080p Full HD video kayıt çözünürlüğüne sahip Reeder p13. Ek olarak LED Flaş özelliği bulunmaktadır. 5MP çözünürlüğe sahip ikinci arka kamerası vardır. 480p ön kamera video çözünürlüğüne sahiptir. Ağırlık olarak çok hafiftir.

Suya ve toza dayanıklılığı bulunmamaktadır. Yüz tanımlama ve parmak izi okuyucu özelliklerine sahiptir.

Oppo Reno, Türkiye’de yerli üretime başlayan ve son olarak ise Reno 5 serisi ile Türkiye’de kullanıcıların karşısına çıktı. Oppo Reno, akıllı telefon pazarını oldukça hareketlendirdi.

Oppo Reno bazı modellerinde telefon kılıflarını da kullanıcıları ile buluşturuyor ve böylece harici bir kılıf almaya da gerek kalmıyor. Kullanıcılarının ayrıca telefon kılıfına para vermeyecek olması kulağa hoş gelen noktalardan.

Oppo Reno Akıllı Telefon Örneği
Oppo Reno

Öte yandan Oppo, kutu içeriğini rakiplerine kıyasla daraltmamış. Şarj adaptörü, şarj kablosu ve kablolu kulaklık kutu içerisinde bulunuyor.

Uçtan unca ekran deneyimi yaşadığınız Oppo telefonlarda genel olarak telefon ağırlığı ise çok hafif.  Depolama alanı oldukça fazla olan Oppo Reno telefonlarında microSD kart desteği ile toplam hafızayı artırabilmek de mümkün.

All Highlight video özelliğine sahip olan Oppo bu sahip olduğu özellik ile ortamdaki ışığı tespit ediyor ve portre video kalite seviyesini artırıyor. Karanlık ortamlarda ultra gece video algoritması ile aydınlatma sağlıyor. Aydınlık alanlarda ise Canlı HDR algoritması ile fazla ışığı kesiyor.

Batarya olarak yüksek verime sahip ve kısa sürede yüksek şarj oranına sahip olunuyor. Android işletim sistemine sahip. Fiyatı ile sınıfının en iyi akıllı telefonu olarak yer alıyor.

Bu yazımda bahsettiğim yerli telefon üreticisi olan Reeder ve Oppo’ya en uygun fiyatlarla N11’den ulaşabilir, daha fazla çeşit inceleme şansı bulabilirsiniz.

Gelecek yazımda giyilebilir teknoloji ürünü olan apple watch’tan bahsedeceğim. 🙂

Etiketler

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı