Genel

Doğukan Dudaroğlu Kimdir, Doğukan Dudaroğlu Kariyeri ve EKU Fren

Doğukan Dudaroğlu kimdir, bugünler de Eku Fren’nin Genel Müdürü olarak çalışan Doğukan Dudaroğlu, aynı zamanda TAYSAD yönetimi kurulu ve TAİDER üyesidir. Bu yazımızda EKU Fren ve Döküm San. A.Ş ve Doğukan Dudaroğlu hakkında bilgileri bulabilirsiniz. 

Doğukan Dudaroğlu Kimdir, Doğukan Dudaroğlu Kariyeri

Doğukan Dudaroğlu 1985 yılında İstanbul’da doğdu ve farklı sektörlerde iş tecrübeleri edindi. 2003 yılında Koç Lisesi’nden mezun olduktan sonra üniversitede eğitimine başlamak için İngiltere’ye gitti. 2007 yılında ise İngiltere’deki Reading Üniversitesi Ekonomi Bölümü’nden (BSc) mezun olduktan sonra kariyer yolculuğuna başladı.

Doğukan Durdaroğlu, Dogukan Dudaroglu
Doğukan Durdaroğlu

EKU Fren Döküm San. A.Ş.’de yaptığı Genel Müdürlük görevinde çeşitli özel sermaye fonlarının kuruluş ve yönetim aşamalarında yer almıştır. Kariyerinin ilk yıllarında Garanti Yatırım’ın Cerberus Capital Management L.P. ortaklığında kurulmuş olan 400 milyon dolarlık Özel Sermaye Fonu (Private Equity) ve Avrupa İmar ve Kalkınma Bankası (EBRD) ile kurulan 150 milyon dolarlık özel sermaye fonunlarının yönetimlerini yapmıştır.

Otomotiv, gayrimenkul, enerji ve üretim gibi birçok farklı alanda çalışma fırsatı bulan Doğukan Dudaroğlu, potansiyel şirketlere yatırım yaparak üretime destek verdi. Mey İçki’nin İngiliz Diageo Plc’ye 2,1 milyar dolarlık satışında da stratejik danışman olarak görev aldı.

EKU Fren ve Döküm San. A.Ş Hakkında

Doğukan Durdaroğlu’nun Genel Müdürlüğü yaptığı Eku Fren ve Döküm A.Ş 1962 yılında Karabük’te Türkiye’nin ilk fren kampanası üreticisi olarak kurulmuştur. EKU Fren 60 yılı aşkın süredir fren kampanası üretmeyi, öğrenmeyi ve gelişmeyi hiç bırakmamış ve bugün Avrupa’nın en büyük üretim merkezlerinden biri haline gelmiştir.

EKU Fren fabrikası fren kampana ihracat firması olarak 2 milyon adet tasarım ve üretim kapasitesine sahiptir. Son teknoloji ekipmanlara sahip Avrupa’nın önde gelen üretim tesislerinden biridir. Avrupa ve Amerika’ya ihraç edilmektedir. Geniş bir ürün yelpazesi sunarak, şirketin itibarını küresel bir düzeye yükseltmesine ve otomotiv endüstrisinin ihtiyaçlarını karşılamasına yardımcı olmuştur.

EKU’nun geniş ürün gamındaki kampana balataları yüksek hacimli araç modelleri ile uyumlu olarak birçok farklı seçenekte karşınıza çıkacak. 35 yıllık tecrübeyle tedarik edilen EKU kampanalar, güvenilir ortaklar ve yüksek teknolojinin işbirliği ile elde ediliyor. Daha güvenli, daha yeni ve uygun fiyatlı EKU kampana balataları, ağır vasıta kampana balata üreticisi de olarak ağır taşıtlardaki aşınma oranlarını çok daha düşük seviyelere indiriyor ve çağdaş çözümlerle müşterilere tam zamanında teslim ediliyor.

Doğukan Dudaroğlu’nun “Nasıl Bir Ekonomi” gazetesinde yayınlanmış “Eku Fren’in 100 ülkeye ihracatı” ile ilgili haberini de inceleyebilirsiniz.

Doğukan Dudaroğlu kimdir, Doğukan Dudaroğlu kariyer süreci ve EKU Fren hakkında bu yazımızda sizleri bilgilendirmeyi amaçladık. Faydalı bilgiler için sitemizi sık sık ziyaret etmeyi unutmayın 🙂

Etiketler

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı