Gezi Eğlence

Asya’daki Destinasyonlar Yakında Yeniden Açılıyor

Aşağıdaki destinasyonlar yakın gelecekte turistlere yeniden açılma planlarını duyurdular. Asya’daki diğer birçok destinasyon da bir kez daha turist ağırlama sürecinde. En son gelişmeler için yerel seyahat tavsiyelerinizi ve haberlerinizi takip edin!

Vietnam

Zaten kısmen açık olan Vietnam, aşamalı olarak turistlere yeniden açılmayı planlıyor. Popüler Phu Quoc adası zaten tam aşılı gezginlere açıktır. Ha Long Körfezi ve Hanoi gibi diğer popüler destinasyonlar, yıl sonuna kadar aşılı turistleri tekrar ağırlamayı umuyor. Vietnam Hükümeti, Haziran 2022’de sınırlarını yabancı ziyaretçilere tamamen yeniden açmayı planladığını duyurdu.

Japonya

Bahar 2022, bu favori seyahat destinasyonunun yeniden açılış tarihi olarak belirlendi. Kiraz çiçeği mevsimi için tam zamanında!

Japonya

Endonezya

Bali zaten sınırlı sayıda ülkeden tam aşılı turistlere açık ve yakında daha fazla ülke listeye dahil edilecek. Ülkenin geri kalanının yeniden açılması için bir tarih belirlenmemiş olsa da aşılama oranı arttıkça 2022’nin başlarında daha iyi haberler bekleniyor.

Hindistan

Yavaş yavaş turistlere yeniden açılan Hindistan, Kasım ortasından itibaren ticari uçuşlara izin verilmesi beklenen bir kez daha turist vizesi vermeye başladı.

Kamboçya

Büyülü Kamboçya ülkesi, kısmen uluslararası turizme yeniden açıldığını duyurdu. Kasım 2021’den itibaren ülke, Sihanoukville ve Koh Kong gibi belirlenmiş alanlara turistleri ağırlayacak. Siem Reap, Ocak 2022’de listeye katılacak- böylece sonunda büyüleyici Angkor Wat tapınaklarına dönebiliriz. Başlangıçta sadece grup turlarına izin verilecektir.

Etiketler

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı