Gezi Eğlence

Yazın Ayrı Kışın Ayrı Güzel Antalya’da Tatil

Antalya’yı kışın ziyaret etmeli misiniz diye sorarsanız, cevabımız kesinlikle evet olur. Daha küçük sahil beldeleri kasım ayından nisan ayına kadar nüfus olarak azalırken, şehir merkezinde hayat yıl boyunca devam eder. Bu cazibesi, Türkiye’de yaşayan birçok Türk ve göçmen, Noel ve Yeni Yılı kutlamak için Antalya’ya seyahat eder.

Normal turizm sezonu dışında ziyaret etmenin de daha birçok güzelliği sizi bekliyor. Antalya, Türkiye’nin en popüler ikinci tatil beldesidir. Antalya’yı seyahat listenize eklemek için nedenlerimizi aşağıda kısaca görebiliriz.

Güneşli Kış Günleri

Antalya, farklı iklimi sayesinde kış aylarında İstanbul ve Ege kıyıları gibi yerlerin önüne geçmektedir. Genel olarak termometredeki değerlerin yüksek olduğu Antalya’da kış aylarını geçirmek sizler için oldukça zevkli olacaktır.Denizde yüzmek, daha serin akşamların tadını çıkarmak ve keşfe çıkmak için daha çok gün var. Yılda 300 günün güneşli geçtiğini söyleyebiliriz. Türkiye’de yaşam standartlarını çok güzel bir şekilde ayarlayabileceğiniz Antalya’da yaşamak isteyebilirsiniz. Konut fiyatlarının da İstanbul ve diğer büyük şehirlere kıyasla daha uygun olduğunu görebilirsiniz. Antalya satılık daire fiyatları İstanbul ve İzmire kıyasla gerçekten bütçenize çok daha uygun olacaktır.

Toroslar Kış Tatili

Antalya’nın eşsiz coğrafi manzarası, sabahları kayak yapabileceğiniz ve öğleden sonra yüzebileceğiniz çok çeşitli bir manzaraya ağırlık veriyor. Saklıkent’in Saklıkent kayak merkezi, Toros Dağları Beydağları’nda Bakırlıdağı’nın kuzey yamacında yer alır. Yamaçlarda kayak yaptıktan sonra, 15-20 derecelik muhteşem bir sıcaklık ve denizde bir dalış için kıyı şeridine geri gelebilirsiniz.

Sakin Sokaklar

Havaalanından otel resepsiyonunuza, yerel otobüslere binmeye ve dışarıda yemek yemeye kadar her yerde daha az kalabalık ve sıra beklemeyi düşünün. Daha az kalabalık, nereye giderseniz gidin hızlı ve verimli hizmet anlamına gelir. Tatilinizi yapacağınız dönemler içerisinde belki de karar vermeniz gereken en önemli unsurlardan birisi konaklama sorunudur. Konaklama planınızı kendi istek ve bütçeniz doğrultusunda kararlaştırıp tatilinize öyle başlamalısınız. Alanya gibi tatil beldelerinde otel ve evler iki farklı seçenektir. Eğer kendinize ait bir alanda tatil yapmak isterseniz Alanya kiralık daire seçeneği size daha uygun olacaktır.

su, açık hava, gök, liman içeren bir resim

Açıklama otomatik olarak oluşturuldu

Tasarruflu Antalya

Temmuz’dan Eylül’e kadar olan ziyaretler ve oteller, turizm sezonunun zirvesi olduğu için yüksek ücretler talep eder. Ancak, otellerin odalarını uygun fiyatlara sattığı kış aylarında, sezon içi fiyatlarındaki artış size fayda sağlar. Bu, bu aylarda müşterileri çekmek için özel fırsatlar sunan restoranlar ve mağazalar için de geçerlidir. Otellerden bahsetmişken diğer konaklama imkanlarından biri olan kiralık evlerden de bahsedebiliriz. Daha rahat bir konaklama deneyimi yaşamak için Antalya kiralık villa araştırması yapıp daha konforlu bir tatil geçirebilirsiniz.

Akdeniz Kış Kültürü

Türkiye’de nereye giderseniz gidin kış, kültürüne ve asırlık geleneklerine başka bir yüz sunar. Kavrulmuş kestane satan sokak satıcıları, orkide ve Boza’dan yapılan geleneksel kış içeceği Salep’i düşünün, her ikisi de Türkiye’nin bilinen kış içecekleridir.

Antalya’da Ziyaret Edilecek Yerler

Kaleiçi Eski Kenti: Roma egemenliğini yansıtan Hadrian kapısı, eski kentin girişini ve eski Osmanlı evleri, liman restoranları ve camilerden oluşan keyifli bir tercih.

Antik Kentler: Tarihçilerin en iyi korunmuş eski tiyatro olduğunu söyledikleriyle dünya çapında hayranlık uyandıran Aspendos, şehir merkezine kısa bir mesafede bulunan, antik simge yapıların keyifli bir koleksiyonudur. Tarih severler, Türkiye’nin iki ünlü antik kenti olan Termessos ve Perge’yi de ziyaret etmelidir. 

Tahtalı Dağı Teleferiği: Şehir merkezinden Kemer semtine gidin ve muhteşem Toros dağ silsilesi ve Akdeniz kıyı şeridi manzarası için Tahtalı Dağı’nın seyir platformuna teleferikle çıkın.

Antalya Müzesi: Genellikle Türkiye’nin en iyi koleksiyonlarından biri olarak adlandırılan Müze, eserler, sergiler ve sergiler aracılığıyla ülkenin tarihi zaman çizelgesini vurgular. Yakınlardaki antik kentlerin kazı dönemlerinde birçok nesne keşfedildi.

Antalya Akvaryum: Avrupa’nın en uzun tünel gösterimi ile övünen Akvaryumu, yaşı kaç olursa olsun herkes sever. Kırk adet temalı akvaryum ve tesis bünyesindeki kafe ve restoranlar, bu sabahı harika bir gün haline getiriyor.

Yerel Tur Mağazaları: Birçok yerel gezici mağaza, Manavgat şelaleleri, Demre ve Aziz Nikolaos Kilisesi, Olympus harabeleri ve Yanan alevler gibi yerlere hala tur satmaktadır.

Etiketler

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı