Teknoloji

PlayStation 5

PlayStation 5’in yeni bir sürümünün piyasaya sürülmesi, bu yeni sürümün orijinaliyle neredeyse aynı olması dışında kulağa büyük bir şey gibi geliyor. Aslında, onun yeni olduğunu anlamanın tek yolu, model numarası (CFI-1102A) ve sehpadaki biraz farklı bir vidadır.

Düz uçlu bir tornavida gerektiren standart bir vida yerine, yeni vida elle sıkılabilir. Bu, başka bir şey olmasa bile, kutudan çıkanlar için kurulumu kolaylaştırır.

Ayrıca yaklaşık 10,5 oz (300 g) biraz daha hafiftir, bu yüzden sanırım siz de tartabilirsiniz. Bu kilo kaybına izin veren şey biraz gizemli olsa da. Önemli olan nokta, bu değişikliklerin üretim sürecini iyileştirmeye yardımcı olmak için uygulanmış olmasıdır.

  • Sony PS5 stok yenileme – önümüzdeki 24 saat içinde nereden satın alınır
  • En İyi PS5 SSD 2021: PlayStation 5’iniz için hızlı depolama

PS5 üretimindeki en büyük gecikme, çiplerin mevcudiyetiydi, ancak Sony, Mart 2022’ye kadar 14,8 milyonluk bir üretim hedefine ulaşmak için artık bunlardan yeterli olduğunu iddia ediyor. Yeni vida ve ağırlık kaybının talep sorunlarını tamamen çözmesi pek olası olmasa da , süreçteki küçük bir değişiklik bile binlerce kişinin daha üretim hattından çıkması anlamına gelebilir.

Avustralya sitesi Press Start’a göre (Tom’s Guide aracılığıyla), yeni model numaraları Down Under’a ulaştı. Ayrıca bu yeni tasarımla hem dijital hem de disk versiyonlarının güncellendiğini iddia ediyor.

Modellerin de ABD’ye gitmesi bekleniyor, bekleyip ele almanın daha kolay olup olmadığını veya önümüzdeki aylarda yanıltıcı stokları kovalamaya mahkum olup olmadığımızı göreceğiz.

Etiketler

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı