Gezi Eğlence

İstanbul Havalimanı’nda Uçuşlar

Yeni İstanbul Havalimanı, yolcularını iç ve dış hatlarda kusursuz hizmet anlayışıyla ağırlıyor. Halihazırda Yeni İstanbul Havalimanı’ndan iç hatlarda 45 şehre uçuş var. İstanbul Havalimanı’ndan dış hatlarda 110 ülkede 249 farklı şehre uçuş sağlanmaktadır.

Alışveriş Tesisleri ve Lüks Mağazalar, Gümrüksüz ve Benzersiz Yolcu Hizmetleri

İstanbul Havalimanı, dünya çapında marka ve mağazaların bulunduğu 53.000 metrekarelik Duty-Free alanına sahip. Boğaz’dan ilham alan Duty-Free alanı, seçkin marka karması ve modern perakende konsepti ile yolculara yolculuk öncesi ve sonrası keyifli bir alışveriş deneyimi sunuyor.

Bu harika havalimanı, değerli yolcularına en üst düzeyde olanaklar ve yüksek kaliteli hizmetler sunmaktadır. Yeni İstanbul Havalimanı’nda diğer farklı hizmetlerle konforu en üst düzeye çıkarmak için Türk, Osmanlı ve dünya mutfaklarından yemekler sunan kafe ve restoranlar da bulunuyor.

Eşsiz alışveriş keyfinin yanı sıra, yeni havalimanından yapılacakları unutulmaz kılmak için özel yolcu hizmetleri de sunuluyor. İGA Pass’ın hızlı geçiş, buggy, lounge, vale, karşılama ve uğurlama hizmetleri seyahatinizi keyifli hale getiriyor.

yeni istanbul havalimanı

İstanbul Havalimanı 2020’de Avrupa’nın Lideri Olacak

COVID-19 salgını nedeniyle havalimanlarındaki yolcu sayısında yaşanan düşüşe rağmen, Türkiye’nin dünyaya açılan kapısı olan Yeni İstanbul havalimanı, 2020’de 23.4 milyon yolcu ile Avrupa zirvesinde yer aldı.

COVID-19 salgını sırasında Avrupa ülkelerindeki havalimanları arasında yapılan değerlendirmede, 2020 yılında 23.4 milyon yolcu ağırlayan İstanbul Havalimanı, Londra Heathrow ve Almanya’nın en büyük havalimanı Frankfurt Havalimanı’nı geride bıraktı.

2020’de 22,1 milyon yolcuyla Londra Heathrow ve 22,1 milyon yolcuyla Paris Charles de Gaulle İstanbul Havalimanı’nın peşine düştü. Amsterdam Schiphol Havalimanı 20,9 milyon yolcu ile 4’üncü sırada yer alırken, Frankfurt Havalimanı 18,8 milyon yolcu ağırladı. 

Etiketler

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı